Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Herkes Bu 5 Bitcoin Tahminine Kilitlendi: İşte Sıradaki!

Herkes Bu 5 Bitcoin Tahminine Kilitlendi: İşte Sıradaki!

11 dak. okuma süresi
0
0
0
herkes bu 5 bitcoin tahminine kilitlendi iste siradaki hICesppH

Yeni analizler, Bitcoin boğalarının devam eden bir BTC fiyat rönesansı ortasında toparlanma sürecinde olduğunu öne sürüyor. Credible Crypto’dan DonAlt’a uzanan geniş bir analist kadrosu, bu yolda Bitcoin’in zor duruma düşebileceği 5 teknik görünüm paylaştı.

2023 Bitcoin koşusunu önceden bildiren analist, boğanın saf dışı kalacağı seviyeyi paylaştı

Kripto analisti DonAlt’ın daha önce tutan tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. DonAlt, güncel analizlerinde Bitcoin’in mevcut seviyelerde baskılanacağını söylüyor. Analiste göre BTC, önemli bir destek seviyesinin altına düşerse piyasadaki yükseliş duruşunu tersine çevirecek.

DonAlt’a göre Bitcoin (BTC), 2022’deki dip seviyelerinden hızlıca toparlanmasına rağmen 19.000 doların altına düşmesi durumunda boğa tamamen saf dışı bırakabilir. Analist, mevcut piyasa koşullarında, “Şimdilik 18.000/19.000 dolar seviyelerini kaybetmediğimiz sürece hiçbir şey değişmez. 19.000 dolar kırılana kadar yükseliş bekliyorum” dedi.

Bununla birlikte, Bitcoin yükseliş eğilimini sürdürürse DonAlt, kâr elde etmek için tercih ettiği seviyenin 32.000 dolar civarında olduğunu söylüyor:

Yükseliş çok mantıklı. Ancak geri çekilmeleri nereden alacağımı bilmiyorum ve sadece 24.000 dolar seviyesine satış yapmak istemeyeceğim gerçeğine dayanarak 32.000 dolar dışında karı nereden alacağımı bilmiyorum.

Bitcoin 23,000 dolarda ‘daha fazlasına’ işaret ediyor

Başka bir yerde, piyasa analisti Cole Garner, 28 Ocak’ta yayınladığı analizlerde, “geriye dönük test edilmiş ve onaylanmış” Bitcoin metrikleri olduğunu söyledi. Analistin sağladığı on-chain metriklere göre BTC, 23.000 dolarda kesin bir şekilde “yükselişini” sürdürüyor. Bu metrik, borsalar genelinde BTC’nin stablecoin’lere oranını karşılaştırır. Şu anda birkaç yılın en yüksek seviyelerine ulaştı, ayrıca 2020’nin başından bu yana herhangi bir olaydaki zirvelerini geride bırakarak gösteriyor gibi görünüyor.

Credible Crypto, Bitcoin 30,000 dolara tırmanırken fırsat seviyeleri paylaştı

Bir diğer kripto analisti Credible, 28 Ocak’ta bir tweet’te, Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket ve 25.000 dolar üst hedefine devam etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Ancak, BTC fiyatı 23,200 dolar civarında güçlü bir dirençle karşılaştığı için 21,500 dolara hareket bekleniyor. 19,500 dolar ile 20,500 dolar arasındaki aylık yükseliş bölesi, ideal satın alma bölgesi olabilir. Bu seviyede alım yapan trader’lar, Bitcoin fiyatı 30,000 doların üzerine çıktığında büyük ölçüde kar almak isteyecek.

Isı haritası aynı zamanda 19,5000 ile 20,500 dolar arasındaki aylık yükseliş kırıcısına da denk geliyor. Bu nedenle, trader’lar muhtemelen Bitcoin fiyatının 30.000 dolara doğru büyük bir ralli başlatmak için 20.000 doların altına düşmesini bekliyorlar.

Kripto analisti Michael van de Poppe, BTC fiyatının 23,1 bin dolardaki kritik direnci aşmada güçlükle karşılaştığını söyledi. Bu nedenle, Bitcoin daha düşük zirveler yapmaya devam ederse, devam etme olasılığı daha yüksek olana kadar muhtemelen 22,3 bin doları test edin ve tarayın.

ChatGPT, Bitcoin ve Blockchain teknolojinin devrim olduğunu söylüyor

Günümüzde teknolojisinin halkı açık ürümelerinden biri olan ChatGP, Bitcoin’in (BTC) ortaya çıkmasının ardından devlet tarafından verilen fiat para birimlerinin kademeli olarak kullanımdan kaldırılacağını tahmin etti. Bir öğretmen ve Bitcoin alanında yazar olan Parman tarafından sağlanan bulgular, ChatGP’nin Bitcoin’i geleceğin para birimi olarak gördüğünü gösteriyor.

Parman daha sonra tahmininin nedenlerini açıkladığında hararetli bir tartışma başlattı. ChatGPT’ye insanlığın merkez bankacılığına nasıl son verebileceğini sorarak başladı. Bitcoin’in ilk bloğu, 2008 küresel mali krizinin ardından oluşturuldu. Üzerinde “Başbakan bankalar için ikinci bir kurtarma paketinin eşiğinde” yazan bir yazı vardı. Ancak, muhtemelen kurucusu Satoshi Nakamoto’nun merkezi bankacılığa karşı olduğunu gösteriyor.

ChatGPT, Blockchain’in köklü değişiklere yol açacağını söylüyor

Daha sonra ChatGPT, Blockchain teknolojisinin gelişimini dünyanın finansal sistemlerini dönüştürecek sistem olarak tanımladı. Ancak merkez bankacılığına da son verdi. Kullanıcılar artık merkezi bankacılık sistemlerine bağımlı olmayacağı için ChatGPT, Bitcoin’in insanlara mali durumlarını kontrol etme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in kararlı bir destekçisi olan Parman, ChatGPT’ye DeFi’nin insanları aldatmak için merkezi olmayan bir sistem kılığına girmiş merkezi finans olduğunu bildirdi. Yanıt olarak ChatGPT, fiat para biriminin kapatıldığını açıkladı. Parman, Bitcoin’in gerçek dünya değeri olmayan sadece dijital bir para birimi olduğu ilk günlerine atıfta bulunuyor. Ancak, bir değer vaadi olmadan bile. Buna karşılık, geri kalan kripto para birimleri “yönetim gruplarına sahiptir ve bu nedenle merkezileştirilmiştir” diye gözlemliyor.

Bitcoin bankaları dönüştürecek

Bundan sonra ChatGPT, Bitcoin’in sonunda insanların kendi bankalarını oluşturmalarına izin verebileceğini ekledi. Güvenilir olmayan bir sisteme dayandığından, yapay zekaya göre fiat para birimleri gerekli değildir. Devlet tarafından verilen paranın eninde sonunda ortadan kalkacağı iddiası cüretkardı. Bununla birlikte, Bitcoin’in gerçekten övgüyle karşılanan devrim niteliğinde bir etkiye sahip olup olmayacağı hala belirsiz.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…