İBB burs sonuçları açıklandı mı? İBB 2022-2023 burs başvuru sonuçları SORGULAMA EKRANI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genç Üniversiteli Burs başvuruları 26 Eylül – 16 Ekim tarihleri arasında yapılmıştı. Son başvuru tarihi üzerinden neredeyse 2 aylık bir süre geçti ve sonuçların açıklanması dört gözle bekleniyordu. Heyecanlı bekleyiş nihayet sona erdi.

İBB burs sonuçları açıklandı mı?

İBB Burs başvuruları 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için 26 Eylül’de başladı. Genç Üniversiteli internet sitesinden ve İStanbul Senin uygulaması üzerinden başvurularını 16 Ekim tarihine kadar tamamlayanlar sonuçların açıklanacağı günü heyecanla bekliyor. Üniversite kayıtlarını yaptıranlar 1. dönemi bitirmek üzereyken İBB burs sonuçları uzun bir sürenin ardından açıklandı. İBB Genç Üniversiteli bursu 2022-2023 dönemi sonuçları İBB’nin sitesinden ilan edildi.

İBB 2022-2023 burs başvuru sonuçları SORGULAMA EKRANI

İBB Genç Üniversiteli bursları 21 Aralık’ta açıklandı. Burs sonuçları https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/Sonuc.aspx adresinden erişime açıldı. Adaylar T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle burs sonucu sorgulama işlemi yapabilirler.

İBB 2022-2023 burs sonuçları nasıl sorgulanır?

İBB burs sonuçları açıklandı. Sonuçlar için https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/Sonuc.aspx adresine giriş yapılması gerekiyor. Ardından TC kimlik numarası ve doğum tarihi girilerek sorgulama yapılabilir. Burs almaya hak kazananlara 2022-2023 yılı için 3 taksitle burs ödemesi yapılacak.

İBB Bursu ne kadar?

Ekrem İmamoğlu sosyal medaydan yaptığı açıklamada İBB bursuna zam yapıldığını açıkladı. İmamoğlu açıklamasında Genç Üniversiteli bursunun 4.500 TL olduğunu duyurdu.

İBB bursu 1. taksit ne zaman yatacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genç Üniversiteli burs ödemeleri 3 taksit halinde hesaplara yatıyor. İBB bursunun 1. taksit ödemelerine ilişkin henüz net bir tarih belirlenmedi. Geçen sene İBB burs sonuçları 23 Kasım’da açıklanmış ve 1. taksit ödemeleri Aralık ayında yapılmıştı. 2022-2023 eğitim öğretim yılı İBB burslarının ilk taksit ödemesinin de Aralık ayında yapılması beklenşyor. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir