Ana Sayfa Dünyadan Haberler İddia: Yeni Zelandalı uyuşturucu kaçakçısı Hohepa Ngakuru, Türkiye’de tutuklandı

İddia: Yeni Zelandalı uyuşturucu kaçakçısı Hohepa Ngakuru, Türkiye’de tutuklandı

3 dak. okuma süresi
0
0
1
iddia yeni zelandali uyusturucu kacakcisi hohepa ngakuru turkiyede tutuklandi 81WRMOnc

Küresel bir uyuşturucu ağını Türkiye’den yönettiği öne sürülen Yeni Zelandalı ‘Comancheros’ adlı motosiklet çetesinin lideri Hohepa Ngakuru‘nun tutuklandığı iddia edildi. İddiaya göre; Avustralya polisi, Ngakuru’nun tutuklandığını doğrulamak için Türk yetkililerle temasa geçti. 

Daily Mail’de yer alan habere göre; bu ayın başlarında dünya çapında faaliyet gösteren Comanchero motosiklet çetesinin yeni ‘Yüksek Komutanı’ olduğu bildirilen Ngakuru’nun, Sidney’de rakip çetelerle girdiği şiddetli bölge çatışmaları sırasında Comancheros saflarında yükseldiği belirtiliyor.
 
2010 yılında Avustralya’dan ayrılan 42 yaşındaki Ngakuru’nun, 100 milyon dolardan fazla bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor. 2010 yılında uyuşturucu suçlamalarından kefaletle serbest bırakılan Ngakuru’nun, Sidney’den kaçan Hakan ‘Big Hux’ Ayık ile birlikte Türkiye’den Comancheros operasyonlarını yürüttüğü iddia edildi. 
 
Avustralya polisinin, ülke genelinde dağıtılmak üzere Avustralya’ya büyük uyuşturucu ithalatı yapmakla suçlanan Ngakuru’nun tutuklandığını teyit etmek için Türk yetkililerle temas kurduğu öğrenildi.

Yeni Zelandalı üst düzey yetkililerinin de Türk meslektaşlarıyla görüşerek Ngakuru’nun “uyuşturucu kaçakçılığı” ve “kara para aklama” suçlarından yargılanmak üzere ülkesine geri gönderilmesini sağlamaya çalıştığı kaydedildi. 

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Erkeklerin yüzde 86’sı babalık izni kullanmaya korkuyor

Erkeklerin yüzde 86'sı babalık izni kullanmaya korkuyor …