Instagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak

Sosyal medya hesaplarının her şey demek olduğu günümüzde, instagram’da ürün satarak para kazanmak ister misiniz? Instagram artık sadece sosyal hayatın ve çekilen güzel fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal medya platformu değil, aynı zamanda evde yapılan ürünlerin de pazarlandığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak
Instagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak

Özellikle ekonomik koşulların gittikçe daha da zorlaştığı günümüzde, ailesine ek gelir sağlamak isteyen veya var olan yeteneğini değerlendirmek isteyen ev hanımlarının rahatlıkla para kazanabileceği bu alanı nasıl değerlendirecekleri konusunda ise bazı temel kurallar bulunuyor.

Instagram hesabını yeni açanlar ve daha önce bu sosyal platformu kullanmayanların instagram’da ürün satarak para kazanmak konusunda bilmesi gereken kuralların başında; instagram hesabı için dikkat çekici ama aynı zamanda akılda kalıcı bir isim bulmak gelir.

Instagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak
Instagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak

Bu ismin aynı zamanda satılan ürünlerle alakalı olması ise, arandığı zaman bulunmasını kolaylaştırır. Instagram bir fotoğraf paylaşma mecrası olduğu için sattığınız ürünlerinin fotoğrafların kaliteli ve detaylı olması gerekir.

Farklı açılardan çekilmiş ürün fotoğraflarını, çeşitli yardımcı programlarla kolajlayarak yüklemek ise en dikkat çeken fotoğraf çalışmaları olur.

Instagram’da Ürün Satma Yolları

Instagram demek etiket yani hashtag demek… Ürünlerinizin altına mutlaka # ile başlayan ürün ile alakalı etiketler koymanız Instagram‘da ürünlerinizin potansiyel müşterileriniz tarafından bulunmasını çok kolaylaştırır.

Ayrıca fotoğrafın altında kısa cümlelerle ürünleri tanıtmanız, profil fotoğrafınızı, varsa web adresinizi, WhatsApp mesajları için telefon ve en son ödemeler için de hesap numaralarını güncel tutmanız gerekir.

Profil fotoğrafınız eğer sattığınız ürünlerin logosu ise profilinizin altında “Bio” bölümünde mutlaka kendiniz ve yaptığınız işler hakkında kısa bilgiler olması ve WhatsApp‘tan gelen sorulara çok kısa sürede cevap vermeniz, internetten karşı tarafa güven vererek satış yapmanın tek yolu olarak görünmektedir.

Ne Sıklıkla Fotoğraf Yüklenmeli?

Takipçiler, her gün aynı hesaptan gelen yüzlerce ısrarlı fotoğraftan sıkılarak hesabınızı tek tuşla takip etmeyi bırakabilir. Daha sonra bu müşterileri tekrar kazanmanız ise çok zordur.

Bu sebeple günde yükleyeceğiniz fotoğraf sayısı, takipçileri sıkmayacak ama ürünlerinizin de tanıtımını sağlayacak yoğunlukta olmalıdır. Instagram hesapları genellikle sabah ve öğlen saatlerinde yoğun olarak takip edilir.

Bu saatlerde yükleyeceğiniz en fazla 5 fotoğraf sizin instagram’da ürün satarak para kazanmak konusunda başarılı olmanıza yetecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Okuyabilecekleriniz

Kumpirci Dükkanı Açmak

İlgili yazılar: Marmara Bölgesinde Hangi Hayvancılık Yapılır? Evden Para Kazandıran 10 İş …