İşte 2023’te ‘Kâr Kralı’ Olması Beklenen 10 Altcoin!

2022 yılı neredeyse bitmek üzere. Bununla birlikte, yatırımcılar kripto para birimlerine yatırdıkları birikimlerinin büyük kısmını kaybetti. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimleri, kritik dirence ayak uyduramıyor. Piyasalardaki düşüşler devam ediyor. Ancak, 2023’te büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermesi beklenen bazı altcoin projeleri hala var. İşte analistlerin yüksek karlar sunacağını düşündüğü 10 altcoin.

Listenin ilk iki sırasında USD Coin ve Ripple (XRP) var

USD Coin, piyasadaki en büyük ikinci stabilcoin’dir. Ayrıca tüm volatilite sorunlarından kaçınmak isteyen yatırımcılar için 2023’te karlı bir yatırım olarak düşünülmelidir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, USDC coin, UST kripto piyasasını çökerttiğinde dolara olan sabitini kaybetti. Ancak stabilcoin dolara olan sabitini tekrar kazandıktan sonra güçlü bir performans gösterdi.

Listenin ikinci sırasındaki altcoin XRP. XRP’nin popülaritesi, kriptonun SEC’e karşı davasını kazanacağına dair spekülasyonlar nedeniyle büyük ölçüde arttı. Bununla birlikte, altcoin fiyatı son birkaç haftadır yükseliyor. XRP bu ivmesini sürdürürse, kesinlikle 2022’de en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biri haline gelecek.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin, Elon’un Twitter’ satın alması nedeniyle 2022’de patlamaya yapan kripto para birimlerinden biridir. Son birkaç yıldır, Dogecoin çok büyük fiyat hareketleri göstermedi. Ancak Musk’ın Twitter’ı devralmasından sonra, Dogecoin fırladı. DOGE, diğer kriptolarla birlikte volatilite ile karşı karşıya kalsa da, Twitter’a entegre edildiğine dair son söylentiler, kriptonun çarpıcı bir şekilde yükselmesine yardımcı oluyor.

Listede popüler meme coin Shiba Inu da var. SHIB, sosyal medyadaki en popüler kripto para birimlerinden biridir. Son birkaç yıldır, SHIB topluluğu sürekli büyüyor. Ayrıca uzmanlar, yakın gelecekte bu yükselişe devam edeceğini ve önümüzdeki aylarda 100 kat fırlayabileceğini söyledi.

Listenin 5 ve 6 altıncı sırasındaki altcoin projeleri: Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC)

Cardano’nun Vasil hardfork’u kesinlikle ADA’nın kripto piyasasındaki önemini artırdı. Bununla birlikte, şimdiye kadar, Cardano kripto para birimlerine kıyasla mütevazı bir büyüme kaydetti. Ayrıca, tıpkı XRP gibi, Cardano’nun büyüme oranı da 2022’de istisna oldu. Uzmanlar, piyasa bu değişken dönemden kurtulursa, ADA’nın fiyat hareketlerinin kesinlikle mükemmel olacağını söyledi.

Listedeki bir diğer altcoin Polygon. Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Temel bileşeni, birden fazla uygulama türü oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır. Uzmanlar, MATIC fiyatının 2023 yılında patlama yapacağını düşünüyor.

Polkadot (DOT) ve TRON (TRX)

Polkadot, Web3 küresel endüstrilerde ivme kazandıkça büyüyecek bir Web3 kripto para birimidir. Ayrıca temel olarak, özel bloblockchain’lerden oluşan bir ağı birbirine bağlayan ve güvence altına alan, sadece token’lerin değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası transferini kolaylaştıran, böylece blockchain’lerin birlikte çalışabilmesine izin veren açık kaynaklı ve parçalanmış çok zincirli bir protokoldür. Uzmanlar, DOT fiyatının da yükselmesini bekliyor.

TRON (TRX), Tron Vakfı tarafından geliştirilen ve 2017 yılında piyasaya sürülen merkezyetsiz bir blockchain tabanlı işletim sistemidir. Bununla birlikte, piyasadaki en ucuz ancak karlı kripto para birimlerinden biridir. Uzmanlara göre, TRX önümüzdeki günlerde kesinlikle büyük karlar sağlayacak.

Listenin son iki sırasındaki altcoin projeleri: Uniswap (UNI) ve Dogelon (ELON)

Uniswap, borsalarda ticaretin verimliliğini artırırken, token bulunan herkese tamamen açık tutmayı amaçlamaktadır. Uniswap, likidite sorunlarını otomatik çözümlerle çözerek ve merkeziyetsiz borsaları rahatsız eden sorunlardan kaçınarak daha fazla verimlilik yaratır. Uzmanlar, 2023 yılında UNI fiyatında da ralliler bekliyor.

Listenin son sırasında Dogelon var. Dogelon’da tüm zamanların en yüksek seviyesinden %99,10 oranında düştü. Bununla birlikte, ELON’daki yedi aylık bir konsolidasyon, fiyatların 0,00000023 dolar desteğinde dibe vurmaya çalıştığını gösteriyor. Ayrıca, haftalık grafik simetrik üçgen deseninin oluşumunu gösterir. Bu devam formasyonu, sıkışıp kalmış boğa momentumunu serbest bırakabilir. Ayrıca yukarı yönlü bir fiyat rallisini tetikleyebilir. Devam eden fiyat trendindeki gücü yansıtan RSI göstergesindeki boğasal ayrışma ile ilgili olarak, ELON fiyatının genel trend çizgisini kırması muhtemeldir. Bu yükseliş kırılması, 2023 ortasına kadar fiyatları %92 artırarabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir