Ana Sayfa Ekonomi Haberleri İşte Güçlü Yükseliş Gören 7 Altcoin ve Beklentiler!

İşte Güçlü Yükseliş Gören 7 Altcoin ve Beklentiler!

8 dak. okuma süresi
0
0
0
iste guclu yukselis goren 7 altcoin ve beklentiler DVeyjjnW

Kripto para piyasasının büyük bir kısmı 2023’e büyük bir iyimserlikle girdi. Çünkü Bitcoin ve altcoin projelerinin çoğu birkaç zaman dilimini kapsayan grafiklerde iyi sonuçlar göstermeye başladı. Kripto analisti Valdrin Tahiri, güçlü yükselen Threshold (T), eCash (XEC), Axie Infinity, (AXS), Aptos (APT) ve Fantom’u (FTM) inceliyor. Kripto analisti Christian Encila ise Cardano (ADA) ve ApeCoin (APE)’yi ele alıyor.

Piyasada çok kazandıran bir altcoin: Threshold (T)

13 Ocak’ta altcoin fiyatı alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Üç gün sonra, 0,065 dolara ulaştı. Ancak, uzun bir üst fitil oluşturdu ve şu anda 0,053 dolardan işlem görüyor. Bu nedenle fiyat, Mayıs 2022’den bu yana geçerli olan 0,053 dolar bölgesinin üzerine çıkamadı. Başarılı bir şekilde patlak verirse, bir sonraki direnç 0,082 dolar olacak. Öte yandan, bir ret, 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek alanına doğru 0,034-0,040 dolar arasında bir düşüşe yol açabilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan altcoin: Aptos (APT)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere APT fiyatı, yılbaşından bu yana %493 arttı. 26 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,400 dolara ulaştı. Yüksek, bir önceki düşüşün (beyaz) 2,61 harici Fib düzeltmesine çok yakın yapıldı. Aynı gün, fiyat düşüş eğilimi gösteren bir kayan yıldız şamdanı yarattı. Bunu aşağı yönlü bir hareket takip ederse, en yakın destek alanı 13,202 dolar olacak. Öte yandan, altcoin fiyatı yükseliş trendini sürdürürse, 28,565 dolardan 3.61 harici Fib düzeltmesine yükselebilir.

Fantom (FTM) büyük direnci temizliyor

Altcoin fiyatı, altına saptığından ve ardından 0,20 dolar yatay destek alanını geri aldığından beri hızlandırılmış bir oranda arttı. Bu fiyat hareketinden önce RSI’daki yükseliş sapması vardı. Gösterge şimdi 50’nin üzerine çıkarak boğa eğilimini gösteriyor. Şu anda, dijital varlık 0,41 dolar direncinin üzerinde haftalık bir kapanışa ulaşma sürecinde. Bunu yaparsa, bir sonraki dirence 1,10 dolardan yükselebilir. Öte yandan, 0,41 doların altında bir haftalık kapanış, 0,20 dolar destek alanının yeniden test edilmesine yol açabilir.

Axie Infinity ana direnci temizledi

AXS fiyatı 6 Ocak’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. O zamandan beri artıyor ve 22 Ocak’ta 10 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıktı. Bölgenin artık destek vermesi bekleniyor. Koparmaya rağmen, kripto varlığı 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesini 14,29 dolardan aşamadı. 14,29 dolar direnç alanının üzerine başarılı bir şekilde çıkarsa, altcoin fiyatı 20,65 dolara yükselebilir. Öte yandan, bunun yapılmaması, muhtemelen 10 dolarlık destek alanının yeniden test edilmesine yol açacaktır.

eCash (XEC) dirençle mücadele ediyor

APT ve AXS’ye benzer şekilde, eCash fiyatı da 23 Ocak’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Yukarı yönlü hareket o zamandan beri devam etti ve XEC fiyatı üç gün sonra 0,000045 dolara ulaştı. Ancak, fiyat 0.000045 dolarlık direnç alanından çıkamadı ve uzun bir üst fitil yarattı. Başarılı bir kırılma, XEC fiyatını 0,000060 dolara götürebilirken, bir ret, 0,000030 dolara düşüşe neden olabilir.

Yükseliş potansiyeli olan altcoin: Cardano (ADA)

ADA, son yedi gün içinde yaklaşık %12 artışla 0,3791 dolardan işlem görüyordu. Varlığın fiyatı %88,33 düşmesine rağmen, birçok kişi Djed stablecoin’in önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesinin 1 dolara gerekli artışı sağlayacağından emin. Cardano’nun Blockchain’deki güncelleme, onu kripto para endüstrisindeki en yetkin birinci katman ağlarından biri haline getiren uzun bir geliştirme dizisinin en sonuncusu. Tek başına teknik veriler, ADA’nın (pazarın çoğunluğuyla birlikte) önemli bir geri dönüş için oldukça geciktiğini gösterse de, temelleri bu yıl sürekli fiyat artışlarına işaret ediyor.

Son altcoin olarak ApeCoin (APE)

Başlangıcı sırasında ve 2022 boyunca çok sayıda olumsuz basın alan tartışmalı ApeCoin, geçen hafta %32’lik bir kazanç bildirdi. APT şu anda 6,35 dolardan işlem görüyor ve önceki 24 saate göre %4,7’lik bir fiyat artışını temsil ediyor. ApeCoin’in fiyatı 23 Ocak’tan bu yana 5,35 dolar ile 6,0 dolar arasında dalgalandı. Ancak APE, BTC 23,5 bin doları geçtikten sonra bu aralığı aştı ve 6,40 dolara ulaştı.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…