İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu açıklaması: ”Devleti yönetebilecek bir insan!”

TV100’de programa katılan İYİ Partili Çıray, Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu desteklediği yönündeki iddialara yanıt verdi. “Yorum serbest, haber hürdür” diyen Çıray “Bu tür yorumlar olabilir. Ama böyle bir durum yok. Bunu konuşacak bir zaman da yok. Tarihi kırılma anları insanları etkiler. Sayın Erdoğan’ın okuduğu bir şiir nedeniyle mahkûm olduğunda önünün açılıp başbakan olması… Ama şu var bizim Türk milletimiz mağdurun yanındadır. Bunu cumhurbaşkanlığından bağımsız söylüyorum. Bugün devleti yönetenlere karşı halkın desteğinin Sayın İmamoğlu’nun yanında olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener’in İmamoğlu ile ilgili düşüncelerinden bahseden Çıray, “Bugün popülaritesi en yüksek siyasetçi Sayın İmamoğlu. Sayın Akşener’in bu anlamdaki söylemleri aynı zamanda geleceği olan bir siyasetçiden bahsetmek anlamındadır. Sayın İmamoğlu bence bütün bu yapılanlara rağmen Türk siyasetinde önemli bir figür olacak diye görüyorum” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin bir soruya ise Çıray, “Objektif parametreler o gün geldiğinde görülecektir ama Kılıçdaroğlu, devleti yönetebilecek bir insandır” yanıtını verdi.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir