İzinsiz asılan “Love Erdoğan” afişlerini kaldıran CHP’li başkan hakkında soruşturma

İzmir’in Selçuk ilçesinde, izinsiz asılan “Love Erdoğan” afişlerini kaldıran Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel için soruşturma açılıyor. Danıştay 1. Daire Başkanlığı “Love Erdoğan” afişlerinin yerine “Tek Sevdamız Atatürk” afişi asan Sengel için soruşturma açılabileceğine hükmetti.

ABD’deki “Stop Erdoğan” yazılı reklamlara karşı hazırlanan ‘Love Erdoğan’ pankartları sonrası 14 Mart 2021 yılında İzmir’in Selçuk ilçesinde AKP ilçe teşkilatı tarafından farklı noktalara ‘Love Erdoğan’ pankartları asıldı. Belediye ekipleri ise pankartların izin alınmadan asıldığını tespit ederek kaldırdı. İndirilen pankartlar tekrar AKP’lilere teslim edildi. AKP’liler pankartları izin almadan tekrar astırdı. Zabıta ekipleri ikinci kez pankartları kaldırdı ve yerlerine ‘’Tek Sevdamız Atatürk’ afişi astı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, İçişleri Bakanlığı, “Selçuk belediyesinin yetkisi olmadığı halde pankartları kaldırdığı gerekçesiyle” soruşturma izni verdi. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’in itirazı üzerine konu Danıştay’a taşındı. Danıştay 1. Daire Başkanlığı, başkan Ceritoğlu Sengel, hakkında soruşturma açılabileceğine hükmetti.  Pankartları toplattığı için Filiz Ceritoğlu Sengel, hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Cumhuriyet’e konuşan başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, “O pankartlarda sadece AKP ilçe başkanlığı ve ‘Love Erdoğan’ yazıyordu. Ne cumhurbaşkanlığının logosu var ne başka bir şey. Pankartları kaldırmamız bazı kesimler tarafından farklı noktalara çekilmek isteniyor. İlan reklam tabelalarımız ve buna bağlı yönetmeliklerimiz var. Reklam alanlarımız dururken, bu pankartlar çıtalı şekilde izin alınmadan yasak yerlere konulmuş. Bununla ilgili belediyemize hiçbir başvuru yok. Kanunlara göre yönetilen bir belediyeyiz. O pankartlar izinsiz olduğu için gerekli işlem yaparak kaldırdık” şeklinde konuştu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir