Kasiyere “başın açık ne gerek var” diyen Faslı şahıs gözaltına alındı

İstanbul Esenyurt’ta bir market kasiyerine, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” diyen Fas uyruklu kişi gözaltına alındı.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir markette yaşanan olayda, alışveriş yapan Fas uyruklu bir şahıs, kasadaki kadın çalışana, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var? İslam’da böyle şeyler olmaz” ifadelerini kullandı.

O sırada durumu fark eden bir kadın müşteri, hemen yaşananları cep telefonu ile kaydederek, Faslı uyruklu kişiye, “Pardon siz nerelisiniz? Burası Türkiye Cumhuriyeti. Nerede olduğunuzun farkında mısınız?” dedi.

Faslı olduğunu belirten adam ise kadına “Nerede olduğumu biliyorum. Burada İslam var değil mi?” sözleriyle yanıt verdi.

Bunun üzerine kadın tekrar araya girerek, “Evet İslam var. Biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Kimin nerede çalıştığı, ne yaptığı sizi ilgilendirmiyor. Bu kadın burada çalışmak istiyorsa çalışabilir. Sen şu an benim için tehlikesin. Rahatsız oluyorsan Fas’a gidersin. Orada yaşarsın” dedi.

Videonun kısa sürede gündem olması üzerine polis ekipleri harekete geçti. Yakalanan şahıs gözaltına alındı.

Bu esnada çevredeki vatandaşlar “Burası Türkiye Cumhuriyeti” diyerek Faslı kişiyi marketten kovdu.

İstanbul Esenyurt’ta bir zincir markete giren Fas uyruklu kişi, kasada çalışan kadına, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” dedi.” />

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir