Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu’na terör soruşturması açanlar terör görmek istiyorsa, fotoromanlara bakabilirler; orada her türlü pisliği bolca bulacaklar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İBB’ye yönelik hazırlanan ‘terör soruşturması’ raporuna ilişkin yaptığı paylaşımda “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na terör soruşturması açanlar terör görmek istiyorsa, kara para terörüne, sokakları saran meth terörüne, fotoromanlara bakabilirler. Orada her türlü pisliği bolca bulacaklar” dedi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluş ve iştiraklerinde işe alınan personelin, işe girişine yönelik hazırlanan tevdi raporunun, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın memur ve özel soruşturma bürosuna teslim edildiğini duyurdu.

İBB’ye yönelik hazırlanan ‘terör soruşturması’ raporuna tepki gösteren Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

“İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na terör soruşturması açanlar terör görmek istiyorsa, kara para terörüne, İstanbul’da birbirini öldüren uluslararası mafyalara, sokakları saran meth terörüne, fotoromanlara bakabilirler. Orada her türlü pisliği bolca bulacaklar.” 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun, Halk TV’de Şirin Payzın‘ın ‘Sözüm Var’ programına telefonla bağlanarak İBB’ye terör soruşturması açıldığına yönelik ortaya çıkan iddialara yanıt vermişti. Ongun, “İBB’ye terör suçlaması geçen yıldan beri var, öncesinde de vardı. Bu yeni bir şey değil. Savcılığa verilmiş bir iddianame yoktur. Sadece İçişleri’nin raporu Savcılığa ulaşmıştır” demişti.

TIKLAYIN | İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye ilişkin hazırladığı tevdi raporu teslim edildi

İmamoğlu’nun danışmanından İBB’ye terör soruşturması açıklaması: Rapor savcılığa ulaştı

TIKLAYIN | İmamoğlu’ndan Soylu’ya soruşturma yanıtı: Bu ne kibir, bu ne aymazlık?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir