Kripto Para Milyarderi: Şimdi Bu 2’sinden Alıyorum!

Kripto para alanında yakınan tanınan milyarder ve TV şovu Shark Tank’te bir jüri üyesi olan Mark Cuban, bir podcast bölümünde altın ve Bitcoin hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. İşte detaylar…

Milyarder yatırımcı, en büyük kripto para birimini savundu

Cuban’ın yorumları, komedyen Bill Maher’in “Club Random” podcast’inin yakında çıkacak olan bölümünde geldi. Bölümün Pazartesi günü yayınlanması planlanıyor. Dallas Mavericks sahibi, “biraz daha satın alabilmesi için” “Bitcoin’in çok daha aşağı inmesini istediğini” söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi yılbaşından bugüne, bazı popüler kripto para birimlerinin fiyatları önemli ölçüde düştü. Bitcoin şu anda yüzde 65 düşerken, Ethereum ve Cardano sırasıyla yüzde 69-80’in üzerine düştü.

Maher’in altına yatırım yaptığını söylemesine cevaben Cuban, “Biliyor musun? Altının varsa  aptalsın” dedi. Ayrıca, ona yatırım yapmanın “her şeye karşı bir koruma” olduğu fikrine karşı çıktı. Cuban, Maher’e “Altın bir değer deposudur ve Bitcoin de öyle” dedi. Daha sonra,  Cuban, “Altına sahip olduğunuzda, sahip olduğunuz tek şey dijital bir işlemdir.” dedi. Maher ise bunun, “Çoğunlukla altında olmamamızın” sebebi olduğunu belirtti. Ardından Cuban’ın “Bu sorun değil. Ben çoğunlukla Bitcoin kullanmıyorum, değil mi? Bu sadece benim sahip olduğum bir şey,” ifadeleri dikkat çekti. Ayrıca Cuban, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ama bu dijital bir işlem ve bir değer deposu – onun için kullanılan terim bu, bir değer deposu. Dolayısıyla insanlar, altınla ilişkili bir değer olduğunu ve Bitcoin ile ilişkili bir değer olduğunu algılıyorlar.

Cuban: Bitcoin iyi bir yatırım

Ayrıca, insanlara kripto para birimini “almalarını söylemediğini” de eklese de, Bitcoin’in “iyi bir yatırım” olduğunu düşündüğünü söyledi. Cuban, Şubat ayında “Cavuto: Coast to Coast” programı dahil olmak üzere geçmişte birçok kez kripto para birimine ağırlık verdi. Şovda kripto ile ilgili yardımcı programlardan bahsetti ve Bitcoin’in “altına bir alternatif gibi” ve “bir değer deposu” olduğunu söyledi.

İnsanların kriptoya yatırım yapmaya diğer varlık sınıfları gibi yaklaşması, “değer önermesi” ve büyüme fırsatları hakkında düşünmesi gerektiğini söyledi. Geçen ay, devam eden FTX skandalının ortasında Cuban, TMZ Sports’a kripto para birimine inanmaya devam ettiğini belirtti. Cuban prize “Sadece sinyali gürültüden ayırın,” dedi. “Yani, pek çok insan pek çok hata yaptı, ancak bu, bunun altında yatan değeri ve uygulamalarını değiştirmiyor,” diye ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir