Ana Sayfa Ekonomi Haberleri LC Waikiki işçileri eyleme başladı

LC Waikiki işçileri eyleme başladı

3 dak. okuma süresi
0
0
0
lc waikiki iscileri eyleme basladi WYKIs2x2

İstanbul Esenyurt’ta bulunan LC Waikiki deposunda Kluh isimli taşeron firmaya bağlı çalışan 12 temizlik işçisi, ağır çalışma koşullarına karşı çıktıkları için “Kod 46” gerekçe gösterilerek işten atıldı.

İşçiler, bunun üzerine DİSK Limter-İş öncülüğünde depo önünde eylem başlattı. İşçiler, başlattıkları eylemin 14’üncü gününde Kadıköy’de bulunan Halitağa Caddesi’nde açıklama yaptı.

HDP’li Musa Piroğlu, yaptığı açıklamada “Bu dayanışma hiç kimse yalnız kalmasın diye yapılan bir dayanışmadır. Bu dayanışma işten atılacak olan işçilerin, atılmaması için yapılan bir dayanışmadır. Bu dayanışma yoksulluğa karşı, sefalete karşı bir dayanışmadır. LC Waikiki işçilerinin direnişi, bu ülkedeki yoksulların, bu ülkedeki ezilenlerin talebidir” diye konuştu.

Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı “Biz onlara ‘bu sorunları çözün, direniş başlatmayalım’ dedik. Direnişçiler 3 yıldır, 5 yıldır, 7 yıldır depolarda çalışıyor. Hiç utanmıyoruz musunuz? Bu insanların birikmiş haklarına el koydunuz. İstiyorsunuz ki işçiler ceketini alsın gitsin, biz de onların haklarına çökelim! Zaten bu memlekette çökme işi meslek haline geldi. Çöktürmeyiz. Hiçbir şey alamazsak bile boğazınızda kılçık oluruz. Perişan edeceğiz sizi” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…