League of Legends Yapımcısı, FTX’i Küme Düşürdü

League of Legends (LOL) oyununun yapımcısı Riot Games, FTX ile yaptığı sponsorluk anlaşmasından çıkmak istiyor.

İflas eden ve kripto piyasasına büyük bir darbe vuran FTX, büyük şirketler tarafından dışlanmaya başladı. Birçok küresel şirket, FTX anlaşmalarından çekildi. FTX kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), kripto para piyasasının kötü şöhretli çocuğu ilan edildi. Diğer taraftan küresel ekonominin baskıları da kripto ayı piyasasını şiddetlendiriyor. Ancak genel olarak, kripto borsalarına karşı bir korku havası yaratıldı. Bu durum, en ufak olumsuz havada piyasanın geri çekilmesine neden oluyor. Tüm bu süreçlerin ortasında, League of Legends yapımcısı Riot Games’ten yeni bir hamle geldi. Riot Games, FTX ile yapılan anlaşmalardan çekilmek istiyor.

League of Legends Yapımcısı, FTX ile Olan İlişkilerini Bitirmek İstiyor

Kripto para borsası FTX, kurucusu Sam Bankman-Fried’ın (SBF) en çok sevdiği bilgisayar oyunu ile sponsorluk kurmuştu. SBF, League Of Legends oynamaktan geri kalmıyordu. Hatta bazı kullanıcılar, FTX çökerken SBF’nin oyun oynadığını öne sürdüler.

Ancak Riot Games, FTX ile yaptığı bu sponsorluk anlaşmasından çekilmek istiyor. Şirket, bu sponsorluk neticesinde itibarının zarar görebileceğini düşündü. Oyun şirketi, FTX iflasına bakan mahkemeye başvurdu. Mahkemeye, FTX’i bu sponsorluktan çıkartmalarını bildirdi. Eğer bu mümkün olmazsa, Riot tarafının mahkeme kararı ile sponsorluktan çekilmesi planlanıyor.

Ancak oyun şirketi, anlaşmadan kendisi çıkarsa 7 yıl boyunca yılda 12 milyon dolar kaybına neden olacak. Bu nedenle şirket, mahkemenin FTX’i çıkartmasını talep ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir