Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu en son saat kaça kadar?

İstabul’un en önemli metro porjlerinden birisi olan M7 Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattı çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildi. Metro İstanbul tarafından İstanbullulara yapılan duyuruda Fulya ve Yıldız istasyonlarının entegrasyon çalışmaları nedeniyle Mecidiyeköy-Mahmutbey hattında seferlerin 30 Kasım’a dek haftanın 7 günü 06.00 ila 22.00 saatleri arasında yapılacağı belirtildi. 30 Kasım’ın geride kalmasıyla bazı günlerde metrounun çalışma saatleri bazı günler 22.00’ye çekilmeye devam ediyor. Peki Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu en son saat kaça kadar? İşte Mahmutbey-Mecidiyeköy çalışma saatlleri…

Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu en son saat kaça kadar?

Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattında çalışma saaterinde bazı günler gece metrosu hizmeti verilemeyeceği de kaydedildi. Son yapılan açıklamada “Fulya ve Yıldız istasyonlarının entegrasyon çalışmaları nedeniyle M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattımızda seferlerimiz 20-21 Aralık tarihlerinde 06.00-22.00 saatleri arasında yapılacaktır.” denildi.

Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu çalışma saatleri

M7 Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattının çalışma saatleri için https://www.metro.istanbul/SeferDurumlari/SeferDetaylari adresine gittmeniz yeterlidir.

M7 metrosu hakkında

M7 (Mecidiyeköy – Mahmutbey) Metro Hattı, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, ilk istasyonu Kabataş, son istasyonu ise Saadetdere olan 47,6 km uzunluğunda ve 33 istasyonlu tam otomatik sürücüsüz metro hattıdır. Hat, doğu-batı aksında Haliç’in kuzeyindeki ilçeler arasında önemli bir bağlantı teşkil etmektedir.

Hattın ilk etabı olan 18 km uzunluğundaki 15 istasyonlu Mecidiyeköy – Mahmutbey etabı 28 Ekim 2020’de hizmete girmiştir.

Hat sürücüsüz olduğu için tüm istasyonlarda tam boy PAKS (Peron Ayırıcı Kapı Sistemi) kullanılmaktadır. Mevcut 80 adet sürücüsüz araç olduğu için, sistem 4 vagonlu olarak işletilmektedir. Araç sayısı 300’e çıkarıldığında sistem 8 vagonlu olarak işletilecektir. Yatırım programında yeni vagon alımının tahmini maliyeti açıklanmıştır.[ .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir