Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Messari: Bu Altcoin, Çok Daha Fazla Büyüyebilir!

Messari: Bu Altcoin, Çok Daha Fazla Büyüyebilir!

6 dak. okuma süresi
0
0
0

Bu altcoin ağındaki ortalama günlük adresler, 4. çeyrekte istikrarlı aktivite yıllık bazda %30 artış göstermiştir.

Altcoin aktivite artışı gösteriyor

Son araştırmalara göre, Binance’e özgü blockchain BNB Zinciri, daha geniş kripto ayı piyasasına rağmen geçen yılın dördüncü çeyreğinde istikrarlı aktivite artışı göstermeye devam etti. Messari araştırmacısı James Trautman, 5 Şubat’ta yayınlanan ‘BNB Zincirinin Durumu 4. Çeyrek 2022’ raporunda, Binance ağının ‘ekosistemi genelinde finansal ve beşeri sermayeyi dağıtmak için agresif bir strateji’ ile devam ettiğini ortaya koydu.

Araştırmacı, devam eden bu güncellemeler ve gelişmeler nedeniyle, ortalama günlük aktif adreslerin ve işlemlerin ‘düşüş eğilimini kırdığını ve sırasıyla %30 ve %0,2 büyüdüğünü’ kaydetti. Ayı piyasaları, zincir üstü faaliyetler açısından genellikle sessiz dönemlerdir, ancak ekipler bu zamanı ürünlerini inşa etmeye ve geliştirmeye devam etmek için kullanır.

Trautman, ‘2022 kripto endüstrisi için çalkantılı bir yıl olsa da’ BNB Chain’in ‘4. çeyrek boyunca hatırı sayılır bir güç sergileyen ağ yükseltmeleri ve ekosistem genişlemesiyle Build N’ Build adının hakkını verdiğini’ yazdı. BscScan, BNB Zincirindeki günlük işlemlerin Ağustos ortasından bu yana 3 milyon civarında sabit kaldığını bildirdi. Ancak günlük BEP-20 token transferleri, bu yıl aktivitede bir artış gördü ve 5 Şubat’ta %66’lık bir artışla 5 milyonun biraz üzerine çıktı.

BscScan’e göre BNB Akıllı Zincir benzersiz adresleri şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 250 milyonda. Günlük ortalama yeni tekil adres sayısı yıllık bazda %41,3 arttı.

Büyümenin sebeplerini açıkladı

Messari, büyümeyi Web3 onboarding protokolü Hooked gibi çeşitli ekosistem protokollerinin benimsenmesine, Venüs Protokolü üzerindeki DeFi etkinliğindeki artışa ve OpenSea pazarındaki artan NFT etkinliğine bağladı. Bu arada, DeFiLlama’ya göre, BNB Chain DeFi’nin kilitli toplam değeri yılın başından bu yana %25 artarak 6,62 milyar dolara ulaştı.

Trautman, “BNB Chain, benimsenmeye yönelik önemli adımları kolaylaştıran bir büyüme stratejisi yürüttü. Temel işlevlerde çeşitli yükseltmeler yaptı, stratejik ortaklarla entegre oldu ve DeFi, NFT’ler GameFi ve ötesine genişletildi.” dedi.

Ancak, kullanıcı etkinliğindeki artışa rağmen finansal performans düştü. Ortalama işlem ücretlerinin düştüğü ve bunun da daha az gelir elde edilmesine katkıda bulunduğu belirtildi. Ağ geliri çeyrekte %10 düştü, ancak Messari temellerin hala olumlu olduğunu belirterek şu sonuca vardı:

“Nihayetinde, özellikle 4. çeyrekte ortaya çıkan FTX dramından sonra, kullanıcı büyümesi için katalizörlerin temel bir kullanıcı tabanının ve BNB Chain’in ağı için daha olumlu bir değerlemenin hemen ardından gelmesi olumlu bir işaretti.”

İleriye dönük olarak Trautman, BNB Chain’in ölçeklendirme çözümleri ekleyerek ve iş hacmini artırarak büyümesini sürdürebileceğini beklediğini söyledi. Kriptokoin.com verilerine göre BNB Zincirinin yerel tokeni BNB, son 24 saatte %1,2 düşerek 326 dolara düştü. Bu altcoin geçen ay %25 arttı, ancak Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 686 dolardan %52,5 aşağıda kaldı.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …