Meteoroloji’den sağanak uyarısı!

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre bugün yurt genelinde parçalı bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Ancak gece yarısından itibaren Trakya, Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde sağanak, yüksek kesimlerde ise kar uyarısı yapıldı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Trakya kesiminin, gece saatlerinde Marmara’nın doğusu ile Kırklareli, Tekirdağ ve Düzce çevrelerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’da mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Pazar gününün ilk saatlerinden itibaren ise Marmara, Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu’da sağanak ve kar uyarısı yapıldı. Rüzgarın ülkemiz genelinde değişik yönlerden hafif kuvvette esmesi bekleniyor.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir