Okcoin CEO’su: Bu 3 Olaya Kilitlenin! Bitcoin’i Etkileyecek

Lider kripto Bitcoin (BTC) psikolojik direnç 17 bin doları almak için mücadele etmeye devam ediyor. Bu mücadelenin ortasında Okcoin CEO’su, önemli gelişmelerin Bitcoin ayı piyasasını yönlendirmesini bekliyor. Bununla birlikte, kripto para birimi, hareketli ortalamaların altına düştükten sonra baskı altına girebilir.

“Bu 3 katalizör Bitcoin fiyatını yükseltecek”

Yeni yıla yaklaşırken Bitcoin (BTC) sevenler için Noel Baba rallisi yok mu? Analistlere göre, BTC fiyatı hareketli ortalamaların altına düştüğü için bu en açık işaret. Boğaların 16.000 doları başarıyla savunmasına rağmen, şimdilik Bitcoin boğa piyasasından çok uzak. Bununla birlikte, kripto borsası Okcoin’in CEO’su, yükseliş eğilimi gösteren bir Bitcoin hareketi için neye bakılması gerektiğine dair görüşlerini açıklıyor.

Okcoin’in CEO’su Hong Fang, güçlü parasal sistemlere duyulan ihtiyacın Bitcoin ve kriptoyu yönlendireceğini düşünüyor. Fang’a göre, mevcut merkezi para birimi sistemlerinin başarısızlıkları ve eksiklikleri piyasaları yükseltmeleri mümkün. Zaten birkaç ülke para sistemlerini Bitcoin ve kripto ile test ediyor. Bu pakette öne çıkanlar El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti. Peki daha fazla ülke buna dahil olacak mı? Okcoin’in CEO’su, öyle olmasını bekliyor.

İkinci olay, 2024’teki Bitcoin halving olayı. Fang, geçmişteki halving olaylarının kripto para piyasalarının yükselişiyle ilişkilendirilmesinin tesadüf olup olmadığını merak ediyor. Bu bağlamda, bir sonraki döngünün Bitcoin için bir boğa piyasası ile ilişkilendirilmesini bekliyor.

Üçüncü ve son yükseliş tetikleyicisi, kripto paranın kullanım durumlarının genişlemesi. Okcoin’in CEO’su, bir ayı piyasasında kriptoda birçok projenin oluşturulmaya devam ettiğini söylüyor. Şu anda yaratılan projelerin boğa döngüsünün bir sonraki tetikleyicisi olmasını bekliyor. Fang’ın düşüncelerinden, BTC’nin uzun vadeli odağına atıf yaptığı açık. Ancak teknik bir görünüm, kısa vade için farklı bir tablo çiziyor.

BTC fiyat görünümü ve analizi

Kripto analisti Motiur Rahman, Bitcoin’in teknik resminde şu noktalara dikkat çekiyor. Teknik bir görünüm, Bitcoin’in hafif bir düşüşün ardından mücadele ettiğini gösteriyor. Bu arada, hareketli ortalamalar BTC fiyatına direnç sağlıyor. RSI orta noktanın altında kalıyor.

BTC fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC yönlü bir hareketten yoksun. Kripto para birimi bu seviyede stabilize olmasına rağmen, izlenmesi gereken fiyat 16.000 dolar. Yükseliş tarafında ise fiyat tavanı 19.000 dolar. Yukarıdaki bir toparlanma daha fazla kazanımı memnuniyetle karşılayabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir