Paris’te Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne saldırı: Ölü ve yaralılar var

Alınan bilgiye göre, Paris’in 10. bölgesindeki Enghien Caddesi’nde bir kişi, etrafında bulunan kişilerin üzerine silahla ateş açtı.

Saldırıda 3 kişi öldü, biri ağır 3 kişi yaralandı. Paris Emniyetinden yapılan açıklamada, saldırganın gözaltına alındığını bildirildi. Saldırganın kimliği basında “William M.” olarak açıklandı.

Paris Savcısı Laure Beccuau, saldırıya ilişkin soruşturma açıldığını duyurdu.

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne da saldırıda yaşamını yitirenler için taziyelerini ilettirken, olaya yönelik soruşturma açıldığını teyit etti.

Olay yerine gelen İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, “Saldırgan bilinçli olarak yabancıları hedef alsa da Kürtlerin özellikle hedef alındığı söylenemez.” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ YANLILARININ POLİSE SALDIRISI

Öte yandan, Darmanin’in konuşmasının ardından, Paris’teki Strasbourg Saint Denis’deki Ahmet Kaya Kültür Merkezi olarak bilinen binanın önündeki saldırının Kürtlere yönelik yapıldığını öne süren, PKK yanlısı bir grup, alandaki polislere saldırdı ve caddedeki araç ve dükkanlara zarar verdi.

Polis, saldırganlara göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Olaylar sırasında PKK terör örgütünü simgeleyen flamalar taşındı.

Bir emniyet yetkilisi, terör örgütü PKK yanlıları ve polis arasında yaşanan olaylarda en az 6 polisin yaralandığını belirtti. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir