PARSIQ Nedir? PRQ Ne İşe Yarar?

PARSIQ nedir? PARSIQ (PRQ), Blockchain uygulamaları ve gerçek dünya uygulamaları arasında köprü görevi gören bir veri platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede PARSIQ’i mercek altına alacağız. Bununla birlikte, kullanıcıların internette sıklıkla arattığı PARSIQ nedir, ne sunar, PRQ coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları yanıtlayacağız. Şimdi gelin Web3 konseptine odaklanan bu veri platformunu birlikte inceleyelim.

PARSIQ nedir?

PARSIQ, Blockchain verilerine işlevsellik eklemeye yardımcı olan bir Web3 veri platformudur. Bu platform ile Blockchain etkinliğini zincir dışı uygulamalara ve cihazlara bağlanabilmektedir. Bununla birlikte, DeFi uygulamalarını izleme ve güvence altına alma amacıyla verileri kullanmak da mümkündür. Ekosistem, özel olay tetikleyicileri oluşturmaya ve gerçek zamanlı otomasyona güç sağlar. Temelde verilerin analizi, kullanıcıların işine yarayacak şekilde sunulması gibi amaçlarla çalışır. Buna ek olarak, geliştiricilerin çeşitli API’lere erişmesini de sağlar.

PARSIQ ne sunar?

PARSIQ, belirli bazı kullanım durumlarına hizmet etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Web3 platformu ile kullanıcılar, bildirim oluşturabilmektedir. Bu, ilgili etkinlikler gerçekleştiğinde kullanıcılara gerçek zamanlı uyarılar sunmayı sağlar. Ayrıca kullanıcılar, ürünlerinin işlevselliğini verilerin gücüyle artırabilir. Buna göre, özel kod yazmadan Blockchain verilerinin üzerinde yetenekler oluşturmak mümkündür. Son olarak ekosistem, DeFi için bir dizi risk yönetimi aracı da sağlar. Böylece kullanıcılar, riskli işlemleri ve kara listeye alınmış hesapları anında tespit eder.

Ethereum ağı üzerinde çalışan Blockchain platformu, 2022 yılında bir dizi merkeziyetsiz uygulama da sunmuştur. Buna göre PARSIQ, Web3 geliştiricilerinin TVL, likidite, mevcut ve geçmiş token fiyatları, kullanıcı bakiyeleri ve daha fazlası gibi metrikleri izlemelerini sağlayan araçlar sunar. Ayrıca “Veri Merkezleri” aracılığıyla protokole özgü DeFi izleme uygulamaları geliştirmelerini sağlar. Kullanıcılar “Veri Gölleri” adı verilen araçla, piyasa verilerini anlık olarak izleyip, analiz edip, görselleştirme avantajına da sahiptir.

PRQ coin nedir? Ne işe yarar?

PRQ coin, veri platformu PARSIQ’in yerel kripto para birimi olarak çalışan bir ERC-20 tokenidir. PARSIQ, Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasıyla çalışmaktadır. Bu nedenle PRQ, bir değer deposu olarak stake edilebilir ve tutulabilir. Bununla birlikte ekosistem, DAO platformu aracılığıyla PRQ sahiplerinin projenin yönetimine katılmasına da olanak tanır. Geliştiriciler, veri araçlarına ve API’lere erişmek için bu kripto para ile ödeme yapmak zorundadır. PRQ coin, özellikle Coinbase listelemesiyle adından söz ettirmeye başlamıştır.

PARSIQ nedir? PRQ coin nasıl alınır?

PARSIQ’i satın alabileceğiniz başlıca borsalar arasında Coinbase, KuCoin, MEXC, OKX ve CoinTiger bulunmaktadır. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine erişip üye olması gerekmektedir. Bunun ardından cüzdanlarına PRQ coin işlem çiftlerine göre bir varlık yatırmalılar. Bunu yaptıktan sonra kripto para için alım emri verebilirler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir