Pirate Chain Nedir? ARRR Ne İşe Yarar?

Pirate Chain nedir? Pirate Chain (ARRR), tamamen anonim bir şekilde kripto para işlemi yapmayı sağlayan bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Pirate Chain nedir, ne sunar, ARRR coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin kullanıcılara %100 gizlilik sunduğunu iddia eden bu projeyi birlikte inceleyelim.

Pirate Chain nedir?

2018’de piyasaya sürülen Pirate Chain (ARRR), %100 işlem anonimliği sağlamayı amaçlayan bir kripto para birimidir. Bitcoin’in (BTC) ana hedeflerinden biri, devlet destekli fiat’a alternatif olarak hizmet etmekti. Gizliliğe önem veren kişiler ilk günlerinde tokene akın ederken, çoğu kişi onun kullanıcı ve işlem gizliliğini yeterince korumadığını fark etti. Bu kısmen, BTC’nin geliştirme aşamasında uygulanan birkaç temel ilkeden kaynaklanıyordu.

Bitcoin ve diğer çoğu kripto para, genel Blockchain ağları üzerinde çalışıyor. Bu ağlar, şeffaflık için herkesin ağdaki genel adresleri ve işlemleri görmesine izin veriyor. BTC ve diğerleri, cüzdanları korumak için standart güvenlik protokollerini kullanıyor. Ancak bunu, bir işleme katılan her kullanıcının kimliğini korumak için kullanılan bir protokol olmadan yapıyorlar. Pirate Chain bu noktada devreye gidiyor. Proje, gizlilik odaklı bir şekilde, kripto paraların işlevselliğini artıracağını iddia ediyor.

Pirate Chain ne sunar?

Pirate Chain gibi kripto para projeleri piyasada oldukça fazla. Monero ve ZCash gibi önde gelen gizlilik altcoin’leri var. Peki Pirate Chain’i onlardan farklı kılan şey ne? Buna tek bir yanıt vermek zor. Ancak Pirate Chain’in Monero ve ZCash gibi gizlilik altcoin’lerinin işlevselliğini artıracağı iddiası önemli. Buna göre proje, yeni gizlilik yöntemleri entegre ederek Monero’nun (XMR) güvenlik ve Zcash’in (ZEC) değişebilirlik sorununu çözüyor. Bunu yaparak, kripto para piyasasındaki yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

ARRR nedir? Ne işe yarar?

ARRR, Pirate Chain kripto para biriminin piyasadaki kodudur. Son dönemde adından söz ettiren bu gizlilik altcoin’i zk-snark tekniği ile çalışıyor. Bu yöntem ile kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini en üst düzeye çıkarıyor. Bununla birlikte varlık, piyasanın en iyi gizlilik odaklı tarayıcıları arasında yer alan Tor Browser tarafından da destekleniyor. Blockchain ağı üzerinde yer alan dApp’ler aracılığıyla kullanıcılar, çeşitli E-ticaret platformlarına cüzdanlarını entegre edebiliyor. Böylece ARRR ile anonim şekilde alışveriş yapmaları mümkün oluyor.

Pirate Chain nedir? ARRR nasıl alınır?

Pirate Chain, KuCoin, Gate.io ve CoinEx borsalarında listeleniyor. ARRR coin’i satın almak isteyen yatırımcıların bu borsalardan birini seçmesi ve ardından seçilen borsaya üye olması gerekiyor. Bunu yapan kullanıcılar, hesaplarına ARRR paritelerine göre bir varlık yatırarak kripto para birimini satın alabiliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir