Ripple Davası İçin 2 ‘Son Dakika’ Gelişmesi!

Avukat Nicole Tatz, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un danışmanı olarak Geri Çekilme Önergesi verdi. Bu arada David Gokhshtein, Ripple davası sonucu için yakın bir tarih öngörüyor.

Ripple CEO’sunun avukatı davadan çekildi

Devam eden Ripple davasında, avukat Nicole Tatz, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Danışmanı olarak Geri Çekilme Önergesi verdi. Bu, devam eden davada Ripple CEO’sunu temsil eden hukuk firması Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP’den ayrıldığı sırada geliyor.

Bu arada, diğer tüm taraflar davaya dahil olmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere 2020 Aralık ayında SEC, Ripple Labs aleyhine dava açtı. Ayrıca, yöneticilerinden ikisi, CEO Bradley Garlinghouse ve kurucu ortak Christian Larsen’i, kayıt dışı menkul kıymet tekliflerinde 1,3 milyar dolar satarak XRP yatırımcılarını yanıltmakla suçladı.

Nisan 2021’de iki yönetici, haklarında açılan bireysel davaların düşürülmesi için harekete geçti. Yanıt, sanıkların kendilerine karşı açılan davanın reddi talebinin reddedildiği bu yılın Mart ayına kadar gelmedi. Bu arada Ripple davası için nihai sunum zaten gerçekleşti. Özet karar için yapılan hareketler artık tam olarak özetlendi. James K. Filan’a göre, Ripple yargıçtan kendi lehine karar vermesini istiyor. Ayrıca Filan, mahkemeninin Ripple davası kararını 2023’ün başlarında vermesini bekliyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın daha fazla uzamamasını bekliyor. Bu doğrultuda, 2023’ün ilk yarısında bir çözüm öngörüyor. Bu arada, XRP topluluğunun üyeleri, olumlu bir karar için parmaklarını çaprazlıyor.

“Ripple davası sonucu sadece 2 ay içinde açıklanabilir”

Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein dün, Ripple davası ile ilgili bir paylaşım yaptı. Gokhshtein, mahkeme kararının bundan iki ay sonra, yani 2023’ün başında açıklanabileceğini söyledi. Bu yılın başlarında Gokhshtein, Ripple kazanırsa bunun kripto devi ve XRP’nin yanı sıra tüm kripto endüstrisinin balistik olmasına yardımcı olacağını iddia etti.

Başlangıçta, uzlaşma tarihinin 15 Aralık olabileceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, son AMA’sında SEC’in Ripple Labs’a karşı uzun süredir devam eden davasının bahsedilen tarihte sona ermek üzere olduğunu duyduğunu paylaştı.

Birçok XRP kullanıcısı bunun için Hoskinson’ı trollemeye başladı. Dahası, ona yalancı dedi. Bu, IOG ve Cardano’nun kurucusunun bu hafta Ripple davası veya XRP ile ilgili herhangi bir tartışmaya dahil olmak istemediğini ve kendisini XRP ordusundan uzaklaştırmak istediğini belirtmesine neden oldu.

Başlangıçta, bu yılın başlarında, bizzat Ripple başkanı Brad Garlinghouse, Ripple davasının 2023’ün ilk çeyreğinde bitmesini beklediğini söyledi. Ancak Garlinghouse, uzlaşma tarihinin ertelenebileceğini ve davanın çözülmesinin çok daha uzun sürebileceğini göz ardı etmedi. Ripple’ın hukuk mücadelesi, SEC’in dava açtığı 2020’nin sonlarında başladı. O zamandan beri devam ediyor. Ancak şimdi XRP topluluğu, Ripple’ın davayı kazanmasıyla mücadeleni yakında sona ereceğini umuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir