Ana Sayfa Dünyadan Haberler Rusya’da savaş karşıtı paylaşımlar yapan 19 yaşındaki öğrenci için 10 sene hapis cezası isteniyor

Rusya’da savaş karşıtı paylaşımlar yapan 19 yaşındaki öğrenci için 10 sene hapis cezası isteniyor

2 dak. okuma süresi
0
0
0
rusyada savas karsiti paylasimlar yapan 19 yasindaki ogrenci icin 10 sene hapis cezasi isteniyor HwmcW6Zh

T24 Dış Haberler

Rusya’da 19 yaşındaki üniversite birinci sınıf öğrencisi Olesya Krivtsova’nın sosyal medya üzerinden Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle 10 yıla kadar hapis cezası alması isteniyor. 

Arkhangelsk’te yaşayan Krivtsova, Instagram ve VKontakte’deki kişisel sayfasından yaptığı paylaşımlar nedeniyle, “terörü meşrulaştırmak” ve “defalarca Rus Silahlı Kuvvetleri hakkında yalan söylemekle” suçlanıyor.

Krivtsova’nın yaptığı paylaşımlarda Ukrayna’da teslim olmak isteyen Rus askerlerin yapabilecekleri hakkında bir liste ve öldürülmüş Ukraynalı sivillerin fotoğrafları bulunuyordu.

Moscow Times’ın aktardığına göre, Krivtsova’yı, birlikte Telegram grubunda bulunduğu kişiler, Rus yetkililere ihbar etti. 

Krivtsova, aralıkta evine arama için gelen polisler tarafından gözaltına alınmıştı. Krivtsova, ocakta  mahkeme kararı çıkana kadar ev hapsine alındı.

Pazartesi Current Time’a verdiği söyleşide Krivtsova, “Özgürlüğümün alınabileceğini biliyorum. Sadece hapse değil, ceza kolonisine de gönderilebilirim. Bunu kabullenmeye çalışıyorum” dedi.

 

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Vucic: Sırbistan bekası için her şeyi yapacak

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, ülkesinin bekası için her şeyi yapacaklarını söy…