Ana Sayfa Dünyadan Haberler Seval Türkeş: MHP’yi karanlık birtakım güçler yönetiyor

Seval Türkeş: MHP’yi karanlık birtakım güçler yönetiyor

6 dak. okuma süresi
0
0
1
seval turkes mhpyi karanlik birtakim gucler yonetiyor jtF3OhXh

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sinan Ateş cinayetiyle ilgili MHP’ye yönelik bazı suçlamalar var, bu iddialara yanıt verecek misiniz” sorusunu soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’na “Hadi işine bak” yanıtını vermişti.

Yaşanan olay tartışma konusu olurken Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan da “O anları izlediğimde, bir süredir görüşlerini merak ettiğim Seval Türkeş’i aradım. Kendisine eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesini sordum” dedi.

“BÜTÜN ÜLKÜCÜLER OLARAK ÜZGÜNÜZ”

Pehlivan’ın aktardığına göre Türkeş “Derin bir konu, anladığım kadarıyla… Uzun bir sürecin sonunda meydana gelen yapının işi. Bütün iliklerimize ve kemiklerimize kadar ailecek, Türkeş’ten feyzalan bütün ülkücüler olarak üzgünüz” ifadelerini kullandı.

“MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır” diyen Seval Türkeş, “Bu cinayetin aydınlanmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağı kanaatindeyim. Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum” dedi.

Türkeş’in teşkilatları devlete hizmet edecek kadroların yetişmesi için kurduğunu belirten Seval Türkeş, “Türk gençliğinin Atatürk milliyetçiliği çizgisinde yetiştirilmesi ve faydalı insanlar olması amacıyla kuruldu Ülkü Ocakları. Ancak şimdi görüyoruz ki Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda” değerlendirmesinde bulundu.

“Burada bir mafyatik yapılanma var bence” diyen Türkeş, “Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor. Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda. Yetkililer bir an evvel hukukun üstünlüğünü ön plana almalı. Burada kanuna aykırı davrananlar ayıklanıp, kanuna teslim edilmesi lazım. Böylece ortalık biraz ferahlasın ve nefes alsın” diye konuştu.

Pehlivan, şöyle devam etti:

Seval Türkeş telefon görüşmemizde ad vermiyor ama MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yakınındaki bazı isimlere dair de şüphelerini dile getiriyor:

“Topluma bir korku imparatorluğu yayılıyor. Toplum ürksün ki hiçbir fikir savunulmasın, isteniyor. Türkiye yavaş yavaş dikta rejimine doğru gidiyor. Burada da maalesef MHP çok kötü bir pozisyonda kullanıldı. Türkeş sağ olsa hiçbir şekilde MHP’de böyle bir şey söz konusu olamazdı.

Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor. Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum.

MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor. MHP kendi tarihi misyonuna uygun iradeyi temsil edemiyor. O iradenin temsili olsa, MHP bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olur.

Şu anda MHP’nin bu halde olması, siyaseti bu kadar zora soktu.”

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Erkeklerin yüzde 86’sı babalık izni kullanmaya korkuyor

Erkeklerin yüzde 86'sı babalık izni kullanmaya korkuyor …