Ana Sayfa Ekonomi Haberleri ‘Short Squeeze Geliyor’ 3 Bitcoin Analistinden Tahminler!

‘Short Squeeze Geliyor’ 3 Bitcoin Analistinden Tahminler!

9 dak. okuma süresi
0
0
1
short squeeze geliyor 3 bitcoin analistinden tahminler tUHq7u2r

Bitcoin (BTC), yeni yıla iyi bir başlangıç yaparak, psikolojik destekleri birer birer aldı. Bununla birlikte, ivme yavaşladı ve yeninden 21 bin doların altına sarktı. Analistler, Bitcoin’in bundan sonraki hareketini tahmin ediyor ve bir analist ‘short squeeze’ konusunda uyarıyor.

“Bitcoin, büyük bir ‘short squeeze’e hazırlanıyor”

Kaleo takma adlı kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) kripto para birimini altı aydan fazla bir süredir ulaşılamayan seviyelere fırlatabilecek büyük bir ‘short squeeze’için hazırlandığına inanıyor. Analist, Bitcoin’in muhtemelen Haziran 2022’den beri görmediği bir fiyat seviyesi olan 30.000 dolara yükseleceğini söylüyor. Kaleo “30.000 dolar bir mıknatıs gibi çekiyor,” diyor.

Kaynak: Kaleo/Twitter

Yazım sırasında, Bitcoin 20.775 dolardan işlem görüyor. BTC’nin Kaleo’nun hedefine ulaşması durumunda %40’ın üzerinde bir artış potansiyeli var. Kripto analisti Bitcoin konusunda iyimser olsa da, 30.000 dolarlık hedefine giden yolun düz bir çizgi olmayacağını söylüyor. Bu bağlamda Kaleo, şu açıklamayı yapıyor:

Biz görmeden önce 20.000 doların altında bir fitil daha bekliyoruz. Tanrı mumu bir anlam ifade etmeden önce, yüksek zaman çerçevesi eğiliminin altında bir miktar kesme/birikme olmalı. Tanrı mumu yakında burada olacak.

Kripto analistine göre, 20.000 doların altındaki hareket muhtemelen short pozisyonların girişini tetikleyerek Bitcoin’i ‘short squeeze’ için olgunlaştıracak. Kaleo ayrıca, Bitcoin sadece yedi gün içinde %23’ün üzerinde ralli yaptığı için kısa geri çekilmenin yakın olduğuna inanıyor. Bu konuda ise, “Ayı tuzağı yakında,” uyarısını yapıyor.

Kaynak: Kaleo/Twitter

Lider kripto 30.000 dolara mı gidiyor?

AvaTrade analisti Naeem Aslam’a göre, 30.000 dolar, Bitcoin boğaları için belirleyici seviye olabilir. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan 15.000 doların biraz üzerine düştükten sonra, o zamandan beri yukarı doğru bir yörüngede. Lider kripto şu anda 21.000 doların altında işlem görüyor.

Bununla birlikte analiste göre, Bitcoin bu 30.000 dolar seviyesini geri alabilir. Ayrıca, bunun üzerinde kalabilirse, başka bir boğa koşusunu körüklemek için yatırımcıya yeterince inanç aşılayabilir. Psikolojik açıdan önemli olan eşiğin sürekli olarak aşılması, kripto para birimlerine geniş çaplı sermaye girişlerini hızlandırabilir. Ssonuç olarak fiyatlarda hızlı bir artış başlatarak Bitcoin’i yeni tarihi zirvelere doğru yola çıkarabilir.

Ancak, sembolik engeli aşmak, bazı boğaların umduğundan daha zorlu olabilir. Aslam, Bitcoin’in son toparlanması hakkındaki iyimserliğini dile getirdi. Bununla birlikte, boğaların henüz tehlikeden çıkmadığı konusunda uyardı. Traderlar, BTC’nin art arda gelen günlük fiyat artışlarından sonra olumlu kalsa da yatırımcılar, kripto para birimlerinin 2023 boyunca ivmeyi koruyup koruyamayacağı konusunda hala şüpheli. Ayrıca, kripto piyasası genellikle Ocak ayında daha iyi performans gösterme eğiliminde. Bu da bu rallinin sürdürülebilir olmayabileceği anlamına geliyor.

Mike McGlone: Bitcoin dibe ulaşmış olabilir

Bitcoin, daha geniş bir boğa piyasası ivmesi sağlamaya devam ederken, arka arkaya en az dört gün boyunca 20.500 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ünlü Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, son fiyat hareketine dayanarak, BTC için nihayet dibi gördüğüne inanıyor. McGlone, lider kripto paranın dibe ulaşmış olabileceğini veya sıçrayan bir ayı modeli oluşturduğunu söylüyor. Ayrıca, Bloomberg’in şu anda her ikisine de önyargılı olduğunu kaydediyor. Ona göre, BTC’nin 5.000 dolara düştüğü 2019’da elde edilen dip arasında bir korelasyon var gibi görünüyor.

Analistin belirttiği üzere, 2019 dip seviyesi ile şu anda yaşanan fiyat artışına daha fazla yardımcı olabilecek önemli bir fark var. Bu fark, Federal Reserve’in hala para politikalarını sıkılaştırması ve Fed Fon Vadeli İşlemleri’nin %3,5 artmasından kaynaklanıyor. Argümanı, Bitcoin’in son artış oranının, kripto paranın faiz oranı artışlarına karşı farklı bir güce sahip olduğu gerçeğinden oluşuyor.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …