Sora Nedir? XOR Ne İşe Yarar?

Sora nedir? Sora (XOR), Metaverse ve gerçek dünya için yeni bir ekonomik sistem yaratmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Sora nedir, ne sunar, XOR nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin kendini “yeni dünyanın ekonomik düzeni” olarak tanımlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Sora nedir?

Sora, Blockchain teknolojisi ile çalışan ve XOR coin’e dayalı bir yönetim sistemidir. Bu sistem, üreticilerin finansman için önerilerde bulunmasına olanak tanır. Ayrıca onların, en iyi mal ve hizmetleri yaratmasını merkeziyetsiz bir şekilde destekler. Bu notkada proje, ekonomik büyümeyi desteklemek için ortaya çıkan ekosistemlerden biridir. Ancak Sora, üreticileri ve Metaverse alanını da kapsaması nedeniyle diğerlerinden ayrılır. Platform, merkeziyetsiz finansın (DeFi) bir dizi özelliğini de destekler. Böylece, geleksel merkez bankası kavramını merkezden uzaklaştırmayı amaçlar.

Sora ne sunar?

Buna göre proje, atomic token swap’ları, tokenleri diğer Blockchain ağlarına köprüleme ve dijital varlıkları içeren programatik kuralalr oluşturma gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Bu konulara odaklı merkeziyetsiz uygulamaların yaratılması için araçlar da sağlar. Bunun için Polkadot ve Kusama Blockchain’in parachain teknolojisini kullanır. Bu teknoloji, ağın diğer ağlarla birlikte çalışabilmesine olanak tanır.

Sora’nın substrat ağı, Polkadot ve Kusama’ya bağlanırken, Ethereum ve Bitcoin’i köprüler. Bu, Ethereum ve Bitcoin topluluklarının, kullanıcı dostu bir köprü aracılığıyla Polkadot ve Kusama’ya erişmek için SORA’yı kullanmasına olanak tanır. Bu kullanım varlık ticareti dahil birçok DeFi özelliğini de kapsar. Bununla birlikte ekosistem, üretken gerçek dünya ve Metaverse projelerini finansal olarak destekler. Bunu ise XOR isimli bir kripto para aracılığıyla yapar.

XOR nedir? Ne işe yarar?

XOR, Sora ve Ethereum ağlarına dayalı bir kripto para birimidir. Sora’nın yerel yardımcı tokeni olan bu varlık, ekosistem içerisindeki üreticilere ve kullanıcılara bir dizi özelliğe erişim imkanı sağlar. Buna göre XOR, ödemeler vb. amaçlarla harcanabilmektedir. Altcoin’in temel kullanım durumları şu şekildedir:

  • XOR alt tabaka ağındaki gas ücretlerini ödemek için kullanılır.
  • Token bağlama eğrisi tarafından yönetilen esnek bir arza sahiptir.
  • Belirli bir miktara XOR’a sahip olanlar Sora Parlementosu’nda vatandaş ve üye olabilmektedir. Bu kullanıcıların platformun yönetime katılabilmesi için gereklidir.
  • Polkaswap’ta ticaret çiftlerine likidite eklemek için kullanılır.
  • XOR coin staking için de kullanıma açıktır. Buna göre kullanıcılar, tokenlerini stake ederek pasif gelir elde edebilmektedir.

Sora nedir? XOR nasıl alınır?

Sora (XOR), Gate.io ve Uniswap borsalarında listelenmektedir. Kripto para birimi ile ilgilenen yatırımcılar, öncelikle borsalardan birine üye olmalıdır. Ardından borsaya, XOR’un listelendiği pariteye göre bir varlık yatırmaları gerekmektedir. Böylece ilgili parite üzerinden alım emri vererek kripto parayı satın alabilirler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir