Stellar Geliştirme Vakfı, Ukrayna için İnsanı Yardım Uygulaması Başlatıyor

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürerken, Ukrayna halkı için insanı yardım uygulaması başlatıyor.

Yapılan başın açıklamasına göre SDF, Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) ile birlikte savaşın parçaladığı ülkede blockchain destekli bir pilot uygulama başlattı.

Stellar Vakfından Ukrayna’ya Yardım

Stellar blockchain ağının gelişimini desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen kuruluş SFD ile, dünya çapındaki insani krizlere yardım etmek için çalışan IRC, Ukrayna için bir araya geldi.

Basın açıklamasına göre pilot uygulama, Stellar Aid Assist adlı Stellar tabanlı “yeni uçtan uca nakit yardım sistemi” kullanacak.

Stellar Aid Assist, Circle’ın stablecoin’i USDC’yi, Vibrant Wallet kullanarak Ukrayna’daki insanlara dağıtacak.

SDF, projenin, sınırları aşması tehlikeli ve zor olan nakit paraya kıyasla bu yönteminde daha avantajlı olduğunu söyledi.

“Ukrayna’daki müşterilerin hesapları veya kredi kartları olmasa bile nakit yardımlarını telefonlarında dijital bir cüzdanda saklayabilecekler. MoneyGram’ın 175 ülkedeki 400.000’den fazla konumu sayesinde dünya çapında da varlığı kullanabilecekler”

Pilot uygulama küçük ölçekli olarak başladı. IRC ve SDF, şimdiye kadar 33 kişiye USDC dağıttı. Pilot uygulamasının sonucunda bunun 100’e ulaşması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir