Tahmin: 1 Ocak’ta Dogecoin ve Bitcoin Bu Seviyelerde Olabilir!

Bitcoin (BTC), 2022 boyunca kayıplarını sürdürdü. Bununla birlikte, Dogecoin (DOGE) FTX çöküşünden diğer altcoin projelerine göre daha az yara aldı. Peki bu iki büyük kripto para birimi önümüzdeki süreçte nasıl performans gösterecek. İşte analist görüşleri ve grafikler…

Bitcoin (BTC)

Bitcoin kritik 18.000 dolarlık pozisyonu geri kazandı. Bununla birlikte uzmanlar, küçük kazançların, olası rallisi için etkili olabileceğini söyledi. Bununla birlikte, Bitcoin pozisyonunu 17.000 doların altına düşüremedi. PricePredictions’taki makine öğrenimi tabanlı algoritmalar, hareketli ortalama (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB), diğerlerinin yanı sıra Bitcoin’in düşüş duygularını 1 Ocak 2023’e kadar uzatacağını öngördü.

Tahminlere göre Bitcoin, 2023’ün ilk gününde 16.722 dolardan işlem görecek. Fiyat düzeltmesinin ardından, Bitcoin bir günlük teknik analizinin özeti düşüşü gösterdi. Analiz 16’da ‘satış’ önerirken, hareketli ortalamalar 13’te güçlü satışa işaret ediyor. Kripto para analisti Jim Wycoff, devam eden düzeltmeye dikkat çekti. Ayrıca, Bitcoin boğalarının kısa vadeli bir teknik avantajı korumayı başardığını belirtti. Analist ayrıca şunları söyledi:

Bitcoin-ABD doları fiyatları, Cuma günü erken ABD ticaretinde, Çarşamba günü beş haftanın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bu haftanın sonlarında rutin bir aşağı yönlü düzeltme ile daha düşük. Fiyatlar günlük grafikte hala yükseliş trendinde. Boğalar hala genel olarak kısa vadeli hafif teknik avantaja sahipler

Dogecoin (DOGE)

Kripto izleme platformu PricePredictions’daki makine öğrenme algoritmaları, Dogecoin’in 1 Ocak 2023’te 0,079835 dolar seviyelerinden işlem göreceğini öngördü. Hareketli ortalamalar (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB) ve diğerleri gibi teknik göstergeleri dikkate alan platform, Dogecoin fiyatından % 3,49’luk bir düşüşe işaret etti. Özellikle, TradingView’deki 1 günlük göstergelerde ifade edilen duyarlılık da büyük ölçüde olumsuz. Osilatörler 8’de ‘nötr’ ve hareketli ortalamalar 12’de ‘güçlü satış’a işaret etti. Özet şu anda 14’te ‘satış’ bölgesinde.

Düşüş tahminleri, 0.087 dolarlık bir fiyat seviyesinde, yaklaşık 1 milyon dolarlık balina işlemlerinin ardından geldi. Öte yandan, CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, yılın başında DOGE’nin fiyatı konusunda yükselişte olduğunu açıkladı. Üyelerinin toplu oyları Dogecoin’in 31 Aralık 2022’deki fiyatının 0,098 dolar seviyesinde olacağını gösterdi. 10.98 milyar dolarlık piyasa değeri ile Dogecoin, ilk 100 kripto para birimi arasında sekizinci en büyük kripto para konumunda bulunuyor. Kriptokoin.com olarak da bildiridğimiz gibi, önceden 8. kripto para birimi Cardano’ydu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir