Tahminleri Tutan 3 Bitcoin Analisti: Bu Seviyeler Geliyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 17.000 dolarlık dirençle karşı karşıya. Bu sırada, daha önceki tahminleri doğru çıkmış olan bazı analistler, piyasa değeri açısından en büyük kripto para olan BTC’ye yönelik en son beklentilerini paylaştı. İşte detaylar…

Kaleo: Bitcoin için yeni bir boğa piyasası başlayabilir

Kaleo, tarihsel olarak her Bitcoin boğa piyasasının 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde fiyat geçişiyle başladığını söylüyor. Trader, strateji basit olsa da, 200 günlük SMA’nın kırılmasını izlemenin BTC’de yükselişe geçmeden önce göz önünde bulundurulması gereken en önemli sinyallerden biri olacağını söylüyor.

Bence, gerçekten, büyük pivotları, bulunduğumuz yerden herhangi bir tür kaymayı izlemek kadar ileriye dönük olan şeylerden biri, 200 günlük basit hareketli ortalamanın da geri kazanılmasıdır. Coşkulu olmak ve ‘Tamam, kısa bir süre için boştayız’ demeye geçmek, aradığım şeylerden biri. İnanılmaz derecede basit olduğunu biliyorum ama bu, son birkaç döngü boyunca bu grafikte gördüğümüz her dip için bir imza olan bir hareket. Bu gerçekleşene kadar, sadece sabırlı kalmak önemlidir.

Kaleo, Bitcoin’in konsolide olduğu ve Haziran 2023’e kadar bir artış görmeden önce önümüzdeki aylarda biraz yeni bir ayı piyasasının en düşük seviyesine ulaştığı bir senaryo öneriyor.

Smart Contracter da yükseliş beklentisini aktardı

Smart Contracter, 216.900 Twitter takipçisine, BTC’nin 16.000 doların altındaki hedefine doğru başka bir ayağı ateşlemeden önce Bitcoin’in yakın vadede toparlanmasını beklediğini söyledi. Yani önce yükseliş, daha sonra ise dip seviyeye işaret ediyor. Smart Contracter, kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, düşüş eğilimi gösteren bir varlık, düşüş eğilimine devam etmeden önce beş dalgalı bir geri çekilmeyi tamamladıktan sonra genellikle sıçrar.

Analistin tablosuna bakıldığında, Bitcoin için 15.600 dolara doğru beş dalga düzeltmesinden önce 17.500 dolara giden kısa vadeli bir patlama öngörüyor gibi görünüyor. Kripto stratejisti ayrıca, BTC boğalarının geçen haftaki ralliyi sürdürememesinin ardından Bitcoin’in daha yüksek zaman diliminde zayıf göründüğünü söylüyor.

Smart Contracter, doların fiat para birimleri sepetine karşı değerini ölçen ABD dolar endeksini (DXY) de yakından izliyor. Yatırımcılar DXY’nin performansını izliyor çünkü güçlü bir endeks, yatırımcıların riskli varlıklar yerine dolara yöneldiğini gösteriyor. Analiste göre, DXY çapraz direncini ortadan kaldırdıktan sonra aylık grafikte yükseliş eğilimi gösteriyor.

DonAlt: BTC ayı piyasasında kalacak

Son olarak analist DonAlt, BTC ayılarının Bitcoin’in 17.500 dolar civarındaki direncini başarılı bir şekilde çıkarmasını engelledikten sonra kaslarını esnettiklerini söylüyor. DonAlt’a göre, Bitcoin’in başarısız çıkışı, momentumun ayıların yanında kaldığını ve BTC’nin bu yıl 15.300 dolar civarında yeni bir ayı piyasası göreceğini gösteriyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Günlük grafiğe bakıldığında, durum korkunç. Bu, düşüş trendinde aslında görmek istemediğiniz yanlış bir kırılma. Bu durumda genellikle zirvenin olduğu yer burasıdır. Hedefinizi düşük aralıkta tutmalısınız, ancak düşük aralığın burada çok, çok zayıf olduğu göz önüne alındığında, temelde bunun bu şekilde çalıştırılmasını beklersiniz, eğer düşük aralığı hedeflerseniz, aslında hedeflemek istersiniz daha düşük.

DonAlt’a göre, BTC şu anda düşük zaman dilimi destek alanının altında işlem gördüğü için düşüş senaryosunun ortaya çıkma olasılığı daha yüksek. Analist, “16.800 dolar seviyesindeki bu kötü desteğin olduğu bu kötü durumdayız… Temel olarak, yanlış kırılmadan önceki aralık…,” diyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir