Tren istasyonundaki kabloları çalan şüpheli TCDD personeli çıktı

Kocaeli’de tren istasyonundaki peronların kablolarını çalan şüphelinin TCDD’de çalışan personel olduğu ortaya çıktı. Şüpheli, İfadesinde eşinin fizik tedavi masrafları için birine borçlandığını ve bu sebeple kabloları çaldığını söyledi.

Kocaeli’de 28 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Derince Tren İstasyonu’nda meydana gelen olayda, peronlar üzerinde bulunan kablolar çalınmış, yapılan incelemelerde hırsızlık olayının 44 yaşındaki M.A. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmişti.

Gözaltına alınan şüpheli, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

“Borcuma karşılık verdim”

TCDD İzmit Sinyalizasyon Şefliğinde çalıştığı ortaya çıkan M.A.’nın emniyetteki ifadesinde, kadrolu çalışan olarak görev yaptığını söylediği öğrenildi.

İfadesinde olay gününü anlatan M.A., “Çalıştığım kurum hizmetlerinde kiralık olarak kullanılan aracı olay günü ben kullanıyordum. Derince tren istasyonunun bulunduğu alanda teknik binamız bulunmaktadır. Bu binayı özellikle geceleri sürekli kontrol ederiz. Belirtilen tarihte de aynı şekilde kontrol etmek amacıyla tren istasyonuna gittiğimde peronlar üzerinde bulunan kabloları gördüm.

Bahse konu istasyonda şirket ismini bilmediğim bir taşeron firmanın yenileme çalışması yaptığını biliyordum ancak bu kabloların kime ait olduğunu bilmiyordum. Kabloları bulundukları yerden alarak araca yükledim. Oradan İzmit Kozluk Mahallesi’nde bulunan demiryolları binasındaki depomuza götürdüm ve depoya bıraktım. 29 Kasım’da borçlu olduğum Y. isimli şahsa, borcuma karşılık verdim” dedi.

“Tehdit edildim”

Karşılığında senet imzaladım. Bu şahıs beni özel numaralardan aradığı için numarasını ve adresini bilmiyorum. Bu parayı ödeyemediğim için bu şahıs beni tehdit ediyordu. ‘Ödemezsen başka türlü hesaplaşırız’ diyordu. Yine parayı almak için yanıma gelerek beni tehdit etmesi üzerine elimde bu kabloların olduğunu söyleyerek bunları verebileceğimi söyledim. 29 Kasım’da saat 16.00 sıralarında kalan borcuma karşılık kendisine verdim” diye konuştu.

“15 gün içerisinde çevremden toplayarak geri ödeyebilirim”

Pişman olduğunu söyleyen M.A., “Borcum olduğu için böyle bir olay meydana geldi. Karşı tarafın maddi zararının 37 bin TL olduğu bana söylendi. Şuan bu miktarı ödeyecek durumum yoktur. Ancak süre verildiği takdirde 15 gün içerisinde çevremden toplayarak geri ödeyebilirim. Çok pişmanım” ifadelerini kullandı.

M.A., tamamlanan işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (DHA)

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir