Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Türklerin Favori Metaverse Coin’i İçin Uyarı: Çökebilir!

Türklerin Favori Metaverse Coin’i İçin Uyarı: Çökebilir!

6 dak. okuma süresi
0
0
1
turklerin favori metaverse coini icin uyari cokebilir bTi6PMt6

Kripto para piyasasının parladığı 2021 yılının son dönemlerinde başlayan metaverse akımı ile metaverse coin projelerinin rüzgarı esti. Bu dönemde Türk kripto para yatırımcıları da bu akıma iştirak etti. Bununla birlikte 2022, genel kripto piyasasında olduğu gibi bu sektörde de hayal kırıklığı oldu. Kripto, 2023’e pozitif bir ivme ile başlasa da bir analist, Gala Games (GALA) için karamsar bir tahminde bulunuyor.

“Metaverse coin projesi birçok kişiyi üzebilir!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası yeni yıla olumlu bir notla başladı. Bu dönemde metaverse coin projeleri de önemli artışlar kaydetti. Türk kripto yatırımcılarının da tercihi olan Gala Games (GALA), son iki hafta içinde %140’ın üzerinde bir ralli yaptı. Ancak, popüler analist Cameroun Fous, meteverse coin’i GALA için endişe verici bir grafik paylaştı. Ve, mevcut fiyatı olan 0,04494 dolardan 0,04 doların altına doğru bir kayış beklediğini ifade etti.

Analist, GALA’nın 0,040 doların altındaki seviyelere düştüğü bir senaryo öngörüyor. Bu durumda, GALA’nın bu hedefe gitmesi %10’dan fazla düşmesi anlamına geliyor. Basın zamanında GALA mevcut piyasa düşüşlerine paralel olarak günlük bazda %2,42 kayıpla 0,04494 dolardan işlem görüyordu. Bu arada metaverse coin, 17 Ocak’ta 0,055 dolar seviyesinin yakınında bir çift tepe oluşturdu. Ancak, o zamandan beri istikrarlı bir şekilde düştü.

Kripto analisti Tomiwabold Olajide’ye göre, düşüş devam ederse GALA, günlük MA 200’de 0,040 dolardan destek arayabilir. Bu senaryoda, boğalar güç toplayabilir ve 0,055 doları bir kez daha test etmek için bir ralli yapabilir. Cameroun Fous grafiğine göre, GALA saatlik grafikte hala yükselen bir trendde. Bu nedenle boğalar GALA fiyatlarını yükseltmek için düşüşten faydalanabilir.

GALA’nın yeni yıl performansı göz kamaştırıcı

Bu arada GALA, oyun ve metaverse coin’leri daha geniş piyasadan daha iyi performans göstermesi nedeniyle Ocak ayında en çok kazananlardan biri oldu. CoinGecko verilerine göre GALA son yedi, on dört ve otuz günde sırasıyla %14,8, %146,7 ve %138,7 artış kaydetti.  On-chain analitik firması Santiment’e göre, GALA fiyatının artmasında kripto balinalarının etkili olduğunu belirtiyor. Buna göre, 100.000 doları aşan GALA işlem sayısının, fiyatlar yükseldikçe iki ayın en yüksek seviyesine geri döndüğünü ortaya koyuyor.

Analist Tomiwabold Olajide, günlük grafikte GALA’nın, bir kırılmaya yol açabilecek üçgen bir model oluşturduğunu, ancak daha fazla düşüş olasılığının göz ardı edilemeyeceğini belirtiyor. Analiste göre, GALA’nın temelleri dikkate alınması gereken bir faktör olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, daha geniş piyasa hareketleri bu açıdan daha önemli olabilir.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …