Üçlü Salgın (Triple Epidemi) Uyarısı ! (Özel Haber)

Triple Epidemi için bütüncül tıp hekiminden  destek  önerileri . Covid-19’u da içerisinde barındıran Triple Epidemi (üçlü salgın) vakaları yüzünden sağlık kuruluşlarına başvurular her geçen gün artıyor. Bütüncül Tıp Doktoru Abdulkadir Dökmen, salgınla mücadelede önerilerde bulundu.

Üçlü Salgın Hasta Şikayetleri

İlk olarak 2019 yılı kasım ayında Çin’in Hubei bölgesinin başkenti Vuhan’da ortaya çıkan, 3 yılı aşkın süredir tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgını 2022 yılı sona ererken isim değiştirdi. Triple Epidemi olarak adlandırılan salgının bileşenleri tıp dünyası tarafından; Covid-19, Respiratuar Sinsityal Virüs (RSV) ve İnfluenza olarak açıklandı. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde görülen ve hızla yayılan Triple Epidemi,; maske kullanımının da azalmasıyla başta eğitim kurumlarında olmak üzere çalışma hayatında ve her alanda RSV alarmı çalmasına neden oldu. Kamu ve özel hastanelerin acil servisleri başta olmak üzere, aile hekimliklerinde de ‘üçlü salgın’ yoğunluğu yaşanıyor. Triple Epidemi’nin özellikleri ve belirtileri neler? Hastalar sağlık kuruluşlarına ağırlıklı olarak ne tür şikayetlerle başvuruyor. Tedavisi nedir? Çok sayıda insanın ölümüne neden olan Covid-19 kadar ölümcül mü? Ve daha birçok merak edilen hakkında Doktor Abdulkadir Gökmen bilgilendirmede bulundu.

Üçlü Salgın (Triple Epidemi) Uyarısı

Bütüncül Tıp doktorundan Hücresel Korunma Önerileri

 Solunum yoluyla hızla bulaşan RSV virüsünün başrolü oynadığı üçlü salgından korunmak için öncelikle maske-mesafe-hijyene dikkat edilmesine dikkat çeken Dr. Gökmen, kapalı ve kalabalık mekanlarda, toplu ulaşımda maske ile korunmanın önleyici olabileceğine işaret etti. İzmir’deki Holistic Medicine Merkezi’nde görev yapan Dr. Abdulkadir Gökmen yeni tip salgının Covid-19 kadar ölümcül olmadığına, ancak risk grubu hastaların;  kanser, kalp rahatsızlığı, solumun yetmezliği, diabet gibi başlıca rahatsızlıkları olan kişilerin ve hamilelerin virüsten korunma konusunda dikkatli olmaları gerektiğini, risk grubundakilerin hastalığı ağır geçirebileceklerinin altını çizdi. RSV’nin çocuklarda burun tıkanıklığı, burun akıntısı, öksürük, düşük dereceli ateş olarak belirti verdiğini; yetişkinlerde de soğuk algınlığı şeklinde seyrettiğini belirtti. 1 hafta-10 gün gibi uzun bir iyileşme süreci olan salgının, hastanın durumuna göre bir ayı iyileşme süreci de olabileceğini söyleyen Dr. Gökmen, “Maalesef şu an ülkemizde bir salgınla mücadele diyoruz. Triple Epidemi denilen RSV, İnfluenza ve Covid-19 üçü bir arada saldırı halinde. Enfeksiyonlar karşısında bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için hücrelerimizin  ihtiyacı olan gerekli vitamin ve minerallerin düzenli kullanımını  öneriyoruz. Çünkü bir savaşta askeriniz var ancak cephane ve merminiz yoksa savaşı ya çok ağır atlatırsınız ya da yenilirsiniz.

Üçlü Salgın (Triple Epidemi) Uyarısı

Tıbbi Beslenmenin Önemi

Hasta olmamak adına alkali tıbbi beslenmek olmazsa olmazımız.Alkali beslenmek açmak gerekirse mevsiminde yeşil sebzelerden zengin , yeterli su tüketiminin olduğu bedeni yoran rafine şeker ve karbonhidratlardan uzak beslenmeyi kastediyoruz.Bunun yanında bedenin reset hormonu olan  Melatonin sentezi için özellikle gece 23:00-03:00 arasında uykuda olmayı arıca düzenli egzersiz yapmayı çok önemsiyoruz.

Bağışıklık Sisteminin Toksinlerle SAvaşmaktan Enfeksiyonlara Karşı Enerjisinin Kalmadığını Görüyoruz

Kliniğimize sık enfeksiyonlara yakalanma ya da enfeksiyonları ağır geçirme gibi nedenlerle çok sayıda hasta başvurmaktadır. Bu hastaların bir çoğunun bağışıklık sisteminin toksinlerle savaşmaktan enfeksiyonlarla savaşmaya enerjisinin kalmadığını görüyoruz. Etkili bir detox yöntemi ile beden toksinlerden arındırılıp bağışıklık sisteminin nefes alması sağlandıktan sonra diğer tedavi yöntemleri ile bağışıklık sistemi hücrelerinin ihtiyacı olan gerekli mikrobesin desteği sağlandığında kış aylarını çok kolay atlattığını görmekteyiz.Bu kapsamda hastanın beslenme alışkanlıkları , günlük rutin egzersizlerinden tutun uyku düzenine ve hatta duygu durumuna kadar pek çok noktaya beraber dokunulur.Bunun yanında bireye özgü hacamat, ozon tedavisi , IV (damardan) vitamin-mineral  replasmanı uygulanmasıyla hem hastalık anında hızlı bir toparlanma hem de öncesinde etkili bir korunma söz konusu olmaktadır. Triple Epidemi salgını ile mücadele ederken bağışıklık sistemini güçlendirmek istiyorsanız bu tedavileri uygulatabilir, hastalıktan en kısa sürede kurtulabilirsiniz. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir