Ana Sayfa Dünyadan Haberler Ukrayna Meclis Başkanı Stefanchuk, Fransızlardan tank ve savaş uçağı istedi

Ukrayna Meclis Başkanı Stefanchuk, Fransızlardan tank ve savaş uçağı istedi

3 dak. okuma süresi
0
0
1
ukrayna meclis baskani stefanchuk fransizlardan tank ve savas ucagi istedi Megri7WT

Fransa ziyareti kapsamında Paris’te Ulusal Meclis’te milletvekillerine hitap eden Ruslan Stefanchuk, Ukrayna-Rusya savaşının neredeyse bir yılı geride bıraktığını söyledi.

Stefanchuk, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı elindeki tüm silahları kullandığını, Ukrayna’daki altyapılara yönelik saldırılar düzenlediğini vurguladı.

Fransa’nın Ukrayna’ya askeri alan da dahil yardımlar yaptığını hatırlatan Stefanchuk, Ukrayna’yı karada güçlendirecek Fransız Leclerc tanklarını ve aynı zamanda Ukrayna’nın semalarını koruyacak Mirage 2000 ve Rafale tipi savaş uçakları istediklerini dile getirdi.

“Ukrayna’mızı ve tüm Avrupa’yı koruyacağız”

Ukrayna Meclis Başkanı Stefanchuk, “Bize uçakları verin, bize zaferimizin kanatlarını verin. Bu kanatlarla, Ukrayna’mızı ve tüm Avrupa’yı koruyacağız” diye konuştu.

Fransa Ulusal Meclis Başkanı Yael Braun-Pivet ise Fransız meclisinden bir delegasyonla birkaç ay önce Ukrayna’yı ziyaret ettiğini aktardı.

Braun-Pivet, 30 Kasım 2022’de Ulusal Meclis’in Ukrayna’ya desteğe ilişkin kararı kabul ettiğini hatırlatarak, “Ukrayna bu savaşı kazanmalı ve toprak bütünlüğünü ve barışı yeniden kazanmalı” dedi.

Fransa ve Ukrayna meclislerinin Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne (AB) adaylığını hazırlamasına faydalı ortak anlaşma protokolü imzaladığını belirten Braun-Pivet, Ukrayna’nın AB ailesinin bir parçası ve kaderinin de AB’de olduğunu vurguladı.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Kanada, sahte belgelerle ülkeye gelen yüzlerce Hindistanlı öğrenciyi sınır dışı ediyor

Kanada, sahte belgelerle ülkeye gelen yüzlerce Hindistanlı öğrenciyi sınır dışı ediyor …