Uludağ teleferik fiyatları 2023 (Öğrenci-İndirimli-Tam-Gidiş-Dönüş)

Her gün binlerce kişinni kullandığı Bursa Uludağ teleferik bilet ücretlerine yeni yıl gelmeden yüklü bir zam geldi. Satte 1500 yolcu kapasitesi ile sabah 10.00 akşam 18.00 saatleri arasında hizmet veren Uludağ teleferği özellikle yılbaşında oldukça ilgi görüyor. Ylbaşına sayılı günler kala gelen zam haberi ise ziyaretçileri üzdü. Artan maliyetler ve giderler doğrultusunda Bursa Uludağ teleferik fiyatlarına yüzde 50’ye yakın zam geldi. İşte 2023 Bursa Uludağ teleferik fiyatları…

Uludağ teleferik fiyatları 2023 (Öğrenci-İndirimli-Tam-Gidiş-Dönüş)

Ülkemizin önde gelen kış turizmi merkezlerinden biri olan Uludağ’da ziyaretçileri üzecek bir zam gelişmesi duyuruldu. Bursa Teleferik’ten yapılan duyuruda gidiş dönüş bilet ücretinin 90 TL’den 130 TL’ye çıktığı açıklandı.

Bursa Uludağ tam teleferik fiyatı: 130 TL

Bursa Uludağ öğrenci-indirimli teleferik fiyatı: 70 TL

Bursa teleferik ücretine zam mı geldi?

Uludağ’da kış turizminde binlerce kişinin kullandığı teleferik ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapıldı. Gidiş-geliş 90 lira olan teleferik fiyatları 130 TL’ye çıktı. 2023 Bursa teleferik öğrenci bilet fiyatları gidiş-dönüş ise 70 TL oldu.

Bursa Teleferik istasyonları

Bursa Teleferik, Teferrüç, Sarıalan ve Kurbağa Kaya istasyonlarında hizmet veriyor. 240 araçlık otopark, elektrikli araçlar için şarj istasyonları, eğlence dükkanları, yürüyen merdivenler, geniş yolcu kabul salonları, sağlık merkezi, restoran ve kafeteryalar, lounge’lar, hatıra fotoğrafçısı, hediyelik eşyalardan oyuncağa tekstilden lokal lezzetlere kadar geniş seçenekli alışveriş dükkanları gibi birçok sosyal donatı istasyonlarda mevcut.

Bursa Teleferik kabin özellikleri

Bursa Teleferik 8 kişilik 140 adet kabin ile yol alır. 20 saniyede bir 1 kabinin geldiği, Detachable Gondola sisteminde sürekli çalışan teleferik hattında, istasyonların içine giren kabinler tahliye alanına gelirken yavaşlatılarak, yolcuların kolay inip binmesi sağlanır. Yağmur, kar, tipi gibi her türlü hava koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanan Bursa Teleferik sistemi, sadece rüzgârlı havada kesintili hizmet verebilir. 70 km/s rüzgâra dayanıklı sistem; otomatik izleme sürecinde 3 aşamalı uyarıda bulunur.

Bursa Teleferik ne zaman açıldı?

Bursa Teleferik, Türkiye’nin ilk teleferik hattıdır. 29 Ekim 1963’te açılmıştır. Bursa’nın şehir simgelerinden biri olan Bursa Teleferik aynı zamanda halatlı taşımacılık alanında 9 km yatay uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun teleferik hattıdır. İstasyonlarında bulunan eğlence merkezleri ve alışveriş dükkanları ile aynı zamanda bir yaşam merkezidir. Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç mahallesindeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ’daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı Teleferik Holding A.Ş. tarafından işletilmektedir. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir