Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Ünlü Balinanın Yorumu: Gelecek 8 Yılda Bitcoin Ne Olacak?

Ünlü Balinanın Yorumu: Gelecek 8 Yılda Bitcoin Ne Olacak?

7 dak. okuma süresi
0
0
0
unlu balinanin yorumu gelecek 8 yilda bitcoin ne olacak gEiRBhh6

Kripto para piyasası, Federal Reserve’in agresif duruşunu yumuşatacağı beklentileri üzerine yeşil günler geçiriyor. Lider kripto Bitcoin (BTC), göz alıcı bir performansla bir hafta içinde %20’nin üzerinde artış kaydetti. Ünlü Bitcoin maximalisti ve MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor, önümüzdeki sekiz yıla ilişkin Bitcoin beklentilerini açıklıyor.

“Bitcoin kurumsal benimsenmesi artacak”

Lider kripto, sevenleri ve eleştirmenleri arasında hayatına devam ediyor. ‘Altın böceği’ Peter Schiff gibi Bitcoin eleştirmenleri, Bitcoin’in ölmesini beklerken, Michael Saylor gibi Bitcoin maxileri daha fazla kurumsal kabul öngörüyor. Amerikan iş zekası şirketi MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, önümüzdeki sekiz yıl içinde Bitcoin’e (BTC) ne olacağına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Michael Saylor, Swan Bitcoin’in kurucusu ve CEO’su Cory Klippsten ile yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’in “2031 yılına kadar küresel bir değer deposu haline geleceğini” söylüyor. Saylor’a göre, kurumsal benimseme, lider kriptonun önümüzdeki yıllarda küresel değer deposu statüsünün ilk itici güçlerinden biri olacak.

Bu arada Saylor, kurumsal benimsemenin nasıl gerçekleşeceğini de açıklıyor. Ona göre bu, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve geleneksel finans kurumlarının kararları aracılığıyla mümkün olacak. Ayrıca Michael Saylor, BlackRock ve Fidelity gibi daha önce Bitcoin’den uzak duran şirketlerin, potansiyeli nedeniyle son zamanlarda Bitcoin’i benimsemeye başlamasından bahsediyor.

“Lightning Network patlaması yaşayacağız”

Michael Saylor, Bitcoin’i küresel bir değer deposu haline getirecek başka bir faktör olarak Lightning Network’ün patlayıcı büyümesini de gösteriyor. Lightning Network, işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için Bitcoin protokolü üzerine kurulmuş bir katman-2 çözümü. İlginç bir şekilde MicroStrategy, Lightning Network tarafından desteklenen ve milyonlarca kullanıcıya ulaşabilen uygulamalar geliştirmeyi planlıyor.

Saylor’a göre, dijital dolarları ve BTC’yi hareket ettiren ve yerel para birimine girip çıkan Lightning Cüzdanları gibi ‘öldürücü uygulamalar’ geliştirmek, varlık için büyük bir talep yaratacak. Bu bağlamda Saylor, şu açıklamayı yapıyor:

Bunu sadece 1991’de, sizin TCP IP’niz olduğu ve bizim internetimiz olduğu, ancak pek çok kişinin kullanmadığı şeklinde tanımlıyorum. 1994’te Netscape tarayıcınız vardı ve şimdi bu internet için katil uygulamaydı ve çok geçmeden 100 milyon kişi bu tarayıcıyı indirdi ve tarayıcı patlama yaşadı.

“Makroekonomik karşı rüzgarlar, yelkenleri şişirecek”

MicroStrategy’nin kurucu ortağı, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranı artışları gibi makroekonomik ters rüzgarların, Bitcoin’in küresel bir değer deposu statüsü kazanmasına yardımcı olacak önemli faktörler olduğunu belirtiyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fed, enflasyonu dizginlemek için Fed, federal fon oranını 2022’de yedi kez artırdı. Ayrıca, bu yıl daha fazlasının olması bekleniyor. Saylor, Fed’in lider kripto para için bir pazarlama itici gücü olacak faiz artırımlarını azalttığında enflasyonun artacağını belirtiyor. Saylor, bu faktörlerin birleşiminin yeni gerçekliğe karşı oynayacağını ifade ediyor. Çünkü ona göre, Bitcoin tek dijital emtia, tek kripto varlığı ve ikinci en iyi kripto varlığı yok.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…