Ünlü Kripto Para Balinası: Bu Altcoin Güçlü Artacak!

Piyasanın en büyük yatırımcılarından biri, yıl sonuna doğru hareketlilik beklediği altcoin projesini paylaştı. Kaleo lakaplı anonim balina ve kripto para analisti, yakın bir tarihte “boğa hareketleri” bekliyor.

Kaleo, bu kripto para için %60’lık ralli öngördü

Geniş çapta takip edilen analist, güncel analizlerinde Ethereum’un ‘patlamak üzere’ olduğunu ima etti. Twitter’dan paylaştığı teknik analizlerde, lider altcoin için %60 varan bir ralli senaryosuna yer verdi. Kripto analisti, ETH fiyatının mevcut seviyelerden %60’tan fazla yükselme yolunda olduğunu söylüyor:

Ralli yakında başlayacak ve Ethereum 2.000 dolar ve üzerinde ulaşacak.

Kaleo’nun 2.000 dolarlık tahminin ortasında, Ethereum fiyatı 1,220 dolar civarında işlem görüyordu. Analist, Ethereum’un ABD dolarından daha iyi performans göstereceğine inanırken, Bitcoin çiftinde (ETH/BTC) düşük performans göstereceğini tahmin ediyor.

Kripto para balinası, Bitcoin’in bir süre baskın kalacağını söylüyor

Bu haftanın başlarında analist, ETH/BTC’nin düşmeye devam edeceğini tahmin etti. Böylece, lider kriptonun önümüzdeki aylarda Ethereum’u geride bırakacağını ima etti. Açıklamaları şu şekilde:

Son sıkışmada ETH, BTC’yi geride bıraktı, ancak dirençle hızla reddedildi. Hala bu oranın önümüzdeki aylarda düşmesini bekliyorum.

ETH/BTC düşüş trendini göz önünde bulunduran Kaleo, Ethereum’un toparlanması için Bitcoin’in mevcut fiyatı olan 16.840 dolardan yaklaşık %108 artması gerektiğini öne sürüyor:

BTC’nin ETH/BTC oranı dökümüyle uzlaşması için 35.000 dolar ve üzerine ulaşması gerekecek.

Analist yine de Ethereum’un uzun vadede toparlayacağını söylüyor

Kaleo’ya göre, düşüş eğilimi gösteren bir ETH/BTC grafiği, Ethereum’un dolar karşısında toparlanmasını engellemez. Analist, Ethereum’un güçsüzlüğünün sadece Bitcoin’in baskınlığından kaynaklandığını söylüyor:

Flama daha aşağı kırılırsa ve yüksek zaman aralığı desteğini yeniden test ederse, sonunda kırılacağına inanıyorum. Bu ETH/USD’nin yükselmeye devam etmeyeceği anlamına gelmez. Sadece BTC daha iyi performans gösteriyor.

Lider altcoin, Kaleo’nun hedeflerinden ne kadar uzakta?

Glassnode tarafından sağlanan veriler, 100’den fazla Ethereum tutan adres sayısının ATH seviyesi 48.266’ya ulaştığını gösteriyor. Bununla birlikte, balinalarda, Ethereum arzının da büyük bir kısmını toplama fırsatı yakaladı. Bu, Santiment tarafından sağlanan ve en iyi büyük Ethereum arzının %7.064’ünü elinde tuttuğunu öne süren verilerle destekleniyor. Sonuç olarak, birkaç güçlü adres tarafından tutulan büyük bir ETH konsantrasyonu, Ethereum’u fiyat dalgalanmalarına karşı duyarlı hale getirebilir.

Ancak veriler, çoğu Ethereum yatırıcısının henüz satmayacağını ortaya çıktı. Bu yazının yazıldığı sırada, MVRV oranı düşmüştü. Bu veri, çoğu ETH sahibinin satmaya karar verirse zarar edeceğini gösteriyor. Düşen MVRV oranıyla birlikte Ethereum ağındaki işlem sayısı da azaldı. Kaleo’nun hedefleri teknik açıdan mantıklı olduğu için doğru olup olmadığını zaman gösterecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir