Yatırımcılar Belirledi: Elon Musk Bu 3 Altcoin’i Uçurabilir!

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması, çoğu kripto meraklısının coşkusunu uyandırdı. Uzun süredir devam eden bir soru, satın alımın kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmenin önünü açıp açmayacağıydı. Twitter’ın vizyonu kapsamında Twitter 2.0 olarak adlandırılan potansiyel “Ödemeler” özelliği spekülasyonları artırdı. Uzmanlara ve piyasadaki traderlara/yatırımcılara göre bazı altcoin’ler, bu ödeme yöntemine entegre olacak en olası seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. İşte detaylar…

Elon Musk, uzun zamandır Dogecoin (DOGE)’i destekliyor

Elbette Dogecoin (DOGE) listede olmazsa olmaz. Ne de olsa Musk, meme kripto para birimine verdiği destek nedeniyle sık sık Dogecoin babası olarak etiketlendi. 2013 yılında oluşturulan token, sınırlı kullanımı nedeniyle genellikle şaka parası olarak anılmıştır. Musk Twitter’ı satın aldığında, DOGE, güçlü bir şekilde kazanan ilk kripto para birimiydi. Kasım ayı başlarında Binance, DOGE’u da içeren Bluebird Endeksi’ni duyurdu. Bildiğiniz gibi, “mavi kuş” Twitter logosuyla ilişkilendirilir. Bu, kripto borsasının Twitter tarafından kabul edilen kripto para birimlerini izlemeye hazırlandığına dair spekülasyonları artırdı.

En büyük borsanın coin’i: Binance Coin (BNB)

Binance (BNB/USD), Twitter ödemesi için en çok konuşulan diğer kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in yerel tokenidir. Binance, Musk’ın Twitter’ı satın almasına yardımcı oldu. Milyarder yatırımcının ödeme olarak BNB’yi kabul ederek minnettarlığına karşılık verebileceği spekülasyonlarını artırdı. Bunun yanı sıra, BNB artık Bluebird Endeksinin bir parçası. Binance CEO’su ayrıca Twitter’da BNB’nin olası desteğini ima etti.

Listedeki son coin: Mask

Mask Network token’ı (MASK/USD), Binance Bluebird Endeksi’ndeki son kripto para birimidir. Endeksin lansmanını, yatırımcıların Twitter’ın ödemesinde kesinti yapabileceğini tahmin etmesiyle MASK fiyatında güçlü bir artış izledi. Ne de olsa CZ, Twitter’ın ödeme modülünde birkaç kripto para biriminin kullanılması fikrini destekledi. Bluebird endeksine dahil edilmesi, MASK’ın Twitter’ın ödemeleri uygulamaya koyması durumunda izlenecek bir kripto para olduğunun en açık işareti olarak görülmekte.

Twitter ödemelerinde tercih edilmesi beklenen çok sayıda kripto para birimi var. Ancak DOGE, BNB ve MASK, ilk sıraları işgal ediyor. Twitter ve Musk bir sonraki ipucunu verirse fiyat hareketleri yatırımcıların dikkatini çekecektir. Ancak, bu yazıda bahsedilen coin’lerin kesin bir şekilde Twitter’da kullanılmayacağını belirtmekte fayda var. Bunlar, çoğunlukla Bluebird endeksi ile paralel olarak listelenmiştir. Ancak Elon Musk veya Twitter’dan resmi bir açıklama gelmediği sürece, bu kriptoların Twitter’da kullanılacağını varsaymak yanlış bir yatırım hamlesi olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir