Yılmaz Özdil, camide yapılan düğünü yazdı: Dindar nesillerle yeni Türkiye inşa edeceğiz diyorlardı, Türkiye eskisi gibi yerinde duruyor ama olan dinimize oldu

Bir caminin içerisinde çeşitli süslemeler, hediyeler ve pasta ile yapılan nikâhın görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Duruma tepki gösteren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, “E, olacağı buydu. Camiyi düğün salonuna çevirdiler. Dindar nesillerle yeni Türkiye inşa edeceğiz diyorlardı. Türkiye eskisi gibi yerinde duruyor ama, olan dinimize oldu” dedi.

Sözcü yazarı Özdil bugünkü yazısında, sosyal medyada gündem olan cami içinde yapılan düğüne tepki gösterdi. Özdil, yazısında ayrıca başka örnekler de hatırlattı. Muğla’da bir caminin içine file kurup badminton turnuvası düzenlenmesini; Adana’da bir caminin içinde karate kursu açıp antrenman yapıldığını hatırlatan Özdil, devamında şunları kaydetti:

“E, olacağı buydu. Camiyi düğün salonuna çevirdiler. Dindar nesillerle yeni Türkiye inşa edeceğiz diyorlardı. Türkiye eskisi gibi yerinde duruyor ama, olan dinimize oldu.”

Yazının tamamını okumak için .


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir