Ana Sayfa Dünyadan Haberler Zelenski: 24 Şubat’tan bu yana 1762 Ukraynalı, Rus esaretinden kurtulmayı başardı

Zelenski: 24 Şubat’tan bu yana 1762 Ukraynalı, Rus esaretinden kurtulmayı başardı

2 dak. okuma süresi
0
0
4

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat 2022’den bu yana toplam 1762 Ukraynalının Rus esaretinden kurtulmayı başardığını belirtti.

Zelenski, Telegram hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda, Rusya ile Ukrayna arasında yapılan son esir değişiminde 116 Ukraynalı askerin daha serbest bırakıldığını kaydetti.

Esir takaslarının aylardır sürdüğüne dikkati çeken Zelenski, “24 Şubat’tan bu yana 1762 Ukraynalı, Rus esaretinden kurtulmayı başardı.” ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile telefon görüşmesi yaptığını aktaran Zelenski, Ukrayna’ya silah yardımı konularını ele aldıklarını belirtti.

Ukraynalı askerlerin İngiltere’ye ait Challenger 2 tankların kullanımına ilişkin eğitim almaya başladıklarını vurgulayan Zelenski, “Adamlarımız (askerler) Britanya’da şimdiden Challenger tankları üzerine eğitime başladılar.” şeklinde konuştu.

Ülkesinde 346 gündür savaşın sürdüğünü hatırlatan Zelenski, en ağır çatışmaların Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde yaşandığının altını çizdi.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Vucic: Sırbistan bekası için her şeyi yapacak

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, ülkesinin bekası için her şeyi yapacaklarını söy…