Audius Coin

8 dak. okuma süresi
0
0
24
Audius coin 7

Audius Coin

Audius Coin
Audius Coin

What is Audius coin? To put it simply, the answer can be given as a form of crypto-powered music sharing and streaming protocol that aims to give artists more power in the business of monetizing their music, and to enable them to connect directly with their fans.

Technically speaking, artists’ creative work is secured by a decentralized network of nodes practitioners; It is a blockchain protocol that allows them to produce immutable and timestamped records.

It originally originated as an Ethereum sidechain and is built on the POA Network. Later, part of its service was migrated to the Solana blockchain. Developers build their own apps on top of Audius.

It then provides access to a unique audio catalogue. The platform moved forward, launching its mainnet service in October 2020 with a live concert featuring deadmau5 and RAC. In 2018, it received investment capital from VC firms General Catalyst, Lightspeed and Pantera Capital.

Audius, which received $5 million in investment capital from these companies, is the world’s largest cryptocurrency exchange by volume. It received $1.25 million in funding from Binance Labs, its major venture arm.

There are three founding groups that support the work of this network: nodes, artists, and fans. Because Audius is based on blockchain systems, it runs over a decentralized network of nodes that host and index the content.

What is Audius Coin?

Audius Coin
Audius Coin : Paylaşım ve Dinleme Özgürlüğü

With Audius coin, there is no review process to get you started as an artist, but you can upload your own tracks right away. After you sign up for free, simply click Upload Track and drop your music and picture files.

While Tidal HiFi and Amazon Music HD don’t quite catch up to the 24-bit standard, it’s likely to be compared to Spotify and Google Play Music. However, it offers streaming at 320 kbps.

Audius content is distributed among non-centralized nodes. Therefore, copyright protection does not apply at this time.

However, the protocol is currently developing a system of community members who will decide whether to remove certain content.

Who is the Founder of Audius?

 

In the Audius project team, there are a total of 19 different names who are successful in their fields. Roneil Rumburg, one of the founders of the project, is a name working in the field of BlackSlash, which was established with the aim of making Bitcoin payments quickly.

Rumburg is a computer programmer with experience in the blockchain and artificial intelligence industries. He is also a core investor of projects in the crypto ecosystem.

The other co-founder of the project appears as Forrest Browning. We know that he started the StacksWare company he had previously founded as a project at the university. In parallel, Forbes institution has been among the successful names under the age of 30.

Also, the advisors section features popular DJs like deadmau5 and 3LAU. In addition, there are also founding partners of companies such as EA Games and Twitch.

Where to Buy Audius?

As a blockchain project, Audius coin works with a specific cryptocurrency. The Audius network is powered by the Ethereum-based ERC-20 token that serves three functions. We can list these tokens as follows:

 • Ağ güvenliği ve nodes operatörleri, belirli bir nodes çalıştırmak için tokenları paylaştırmakla görevlidir. Karşılığında ise ağdan ödüller kazanır.
 • Premium özellikler ve sanatçılar, sitede NFT kripto koleksiyonlarını görüntülemeye benzer, token ile premium özellikler elde eder.
 • Yönetişim, yani stake edilen tokenlar, kod ve genel ağ üzerinde, değişiklik yapan tüm tekliflere oy verilmesidir.

No knowledge of blockchain or crypto is required to join Audius. In this case, it may partially explain why it is popular even among those outside the crypto community. The platform automatically rewards certain achievements. These rewards are provided with AUDIO tokens. Top 5 trending weekly tracks, top 5 trending tracks, 5 trending playlists, top 10 API apps, or uploads by those with verified Twitter or Instagram accounts.

Sometimes the protocol doesn’t just show the number of listens. It also takes into account the level of social participation exhibited by the artist. This airdrops a solid amount of AUDIO tokens based on a formula. A total of 50 million AUDIO tokens are distributed among 10,000 artists and users on the platform.

Future of Audius Coin

The future of Audius coin is unlike any other music streaming service. Because it is explained as blockchain-based, shaping the way everything works. Artists have the opportunity to upload their tracks for free.

While everyone earns crypto, users have the opportunity to listen to them for free. Besides the model of co-managing a music streaming service, it also has a unique feature powered by the blockchain.

 

 • Jasmy coin 4 scaled

  Jasmy Coin

  Jasmy Coin Jasmy coin stands out as a data market project. In this area, the data created …
 • DeXe Coin 3

  DeXe Coin

  DeXe Coin DeXe coin stands out as the developing coin of recent times. Although it has a n…
Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Audius Coin

10 dak. okuma süresi
0
0
24

Audius Coin

Audius Coin
Audius Coin

Audius coin nedir? sorusunun en basit şekilde açıklamak gerekirse, sanatçılara müziklerinden para kazanma işinde, daha fazla güç vermeyi ve hayranlarıyla doğrudan bağlantı kurmalarını sağlamayı amaçlayan kripto destekli olarak çalışan müzik paylaşım ve akış protokolü şekli olarak cevabı verilebilir.

Teknik olarak bakıldığında, sanatçıların yaratıcı çalışmaları için merkeziyeti olmayan bir nodes uygulayıcı ağı tarafından güvence altına alınan; değişmez ve zaman damgası bulunan kayıtlar üretmelerini sağlayan bir blok zinciri protokolü olarak karşımıza çıkar.

Başlangıçta bir Etherieum yan zinciri olarak ortaya çıkmış ve POA Network üzerine inşa edilmiştir. Daha sonra hizmetinin bir kısmını Solana blok zincirine taşınmış oldu. Geliştiriciler, Audius’un üzerine kendi uygulamalarını oluşturur.

Sonrasında,  benzersiz bir ses kataloğuna erişim sağlar. Platform, ana ağ hizmetini Ekim 2020’de deadmau5 ve RAC’ın yer aldığı canlı bir konserle başlatarak, ilerledi. 2018’de VC firmaları General Catalyst, Lightspeed ve Pantera Capital’den yatırım sermayesi aldı.

Bu şirketlerden 5 milyon dolar yatırım sermayesi alan Audius, hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Büyük girişim kolu olan Binance Labs’tan ise 1,25 milyon dolar fon aldı.

Bu ağın çalışmasını destekleyen üç kurucu grup bulunur: nodes’ler, sanatçılar ve hayranlar olarak sıralanabilir.  Audius blok zincir sistemlerine dayandığından, içeriği barındıran ve bu içeriği indeksleyen merkezi olmayan bir nodes ağı üzerinden çalışır.

Audius Coin Nedir?

Audius Coin
Audius Coin : Paylaşım ve Dinleme Özgürlüğü

Audius coin üzerinden, sanatçı olarak başlayabilmeniz için bir inceleme süreci yoktur, ancak kendi parçalarınızı hemen yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kaydolmanızın ardından, Parçayı Yükle’ye tıklamanız ve müzik ve resim dosyalarınızı bırakmanız yeterli olacaktır.

Tidal HiFi ve Amazon Music HD’nin 24 bit standardına kadar yetişmese de, Spotify ve Google Play Müzik ile karşılaştırılma olasılığı vardır. Bununla birlikte,  320 kbps hızında akış sunar.

Audius içeriği merkezi bir niteliği bulunmayan nodes arasında dağıtılır. Bu nedenle şu anda telif hakkı koruması uygulanmaz.

Ancak protokol şu anda belirli içeriğin kaldırılıp kaldırılmayacağına karar verecek olan topluluk üyelerinden oluşan bir sistem geliştirmesi yapılır.

Audius Kurucusu Kimdir?

 

Audius proje ekibinde, alanında başarılı toplamda 19 farklı isim yer alır. Projenin kurucularından Roneil Rumburg, Bitcoin ödemelerinin hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi amacıyla kurulmuş BlackSlash alanında çalışan bir isimdir .

Blok zinciri ve yapay zeka sektörlerinde deneyimi olan Rumburg, alanında deneyimli olarak çalışan bir bilgisayar programcısıdır. Ayrıca, kripto ekosistemindeki projelerin çekirdek yatırımcılarındandır.

Projenin diğer kurucu ortağı Forrest Browning olarak karşımıza çıkar. Kendisinin daha önce kurmuş olduğu StacksWare şirketini üniversitede bir proje olarak başlattığını biliyoruz. Buna paralel şekilde, Forbes kurumu 30 yaş altında başarılı isimler arasında yer almıştır.

Ayrıca, danışmanlar kısmında deadmau5 ve 3LAU gibi popüler DJ’ler bulunur. Bunun yanı sıra, EA Games ve Twitch gibi firmaların kurucu ortakları da bulunuyor.

Audius Nereden Alınır?

Audius coin, bir blok zinciri projesi olarak, belirli bir kripto para birimi ile çalışır. Audius ağı, üç işleve hizmet eden Ethereum tabanlı ERC-20 token tarafından desteklenmektedir. Bu tokenleri, şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ağ güvenliği ve nodes operatörleri, belirli bir nodes çalıştırmak için tokenları paylaştırmakla görevlidir. Karşılığında ise ağdan ödüller kazanır.
 • Premium özellikler ve sanatçılar, sitede NFT kripto koleksiyonlarını görüntülemeye benzer, token ile premium özellikler elde eder.
 • Yönetişim, yani stake edilen tokenlar, kod ve genel ağ üzerinde, değişiklik yapan tüm tekliflere oy verilmesidir.

Audius’a katılmak için blok zinciri veya kripto bilgisi gerekli değildir.  Bu durumda, kripto topluluğunun dışındakiler arasında bile neden popüler olduğunu kısmen açıklanabilir. Platform, belirli başarıları otomatik olarak ödüllendirir. Bu ödüllendirmeler, AUDIO tokenleri ile sağlanır.  Haftalık trend olarak öne çıkan ilk 5 parça, trend olan 5 parça, trend olan 5 oynatma listesi, ilk 10 API uygulaması veya doğrulanan Twitter veya Instagram hesaplarına sahip olanlar tarafından yapılan yüklemeler olarak da sıralanabilir.

Bazen protokol, yalnızca dinleme sayısını göstermez. Aynı zamanda sanatçının sergilediği sosyal katılım düzeyini de hesaba katar. Bu durum, bir formüle dayalı olarak sağlam miktarda AUDIO tokenı airdrop aracılığı ile dağıtır. Platformda yer alan 10.000 sanatçı ve kullanıcı arasında toplam 50 milyon AUDIO token dağıtılır.

Audius Coin Geleceği

Audius coin geleceği, diğer müzik akışı hizmetlerinden farklı olarak karşınıza çıkar. Çünkü her şeyin çalışmasını şekillendirerek, blok zinciri tabanlı olarak açıklanır. Sanatçılar parçalarını ücretsiz olarak yükleyebilme imkanına sahiptir. 

Herkes kripto kazanırken kullanıcılar onları ücretsiz olarak dinleyebilme imkanına sahiptir. Bir müzik akışı hizmetini birlikte yönetme modelinin yanında, aynı zamanda blok zinciri tarafından desteklenen benzersiz bir özelliğe sahiptir.

 

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

The Top 60 Remote Work Websites for New Opportunities in 2022

Benzer Haberler: Aids Borscht Soup Cucumber Soup Jasmy Coin …