Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler

Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler; Eğitim ve öğretim sürecine başlayan tüm öğrenciler ne tür burs seçeneklerine sahip olduklarını araştırarak eğitim süreçlerinin maddi yükünü hafifletmek isterler.

Öğrencilerin burs alabileceği yerler internet üzerinden kolayca öğrenilip tüm yerlere öğrenciler başvuru yaparak burs alabilme şanslarını daha fazla arttırmak istemektedirler.

Ancak burs veren birçok farklı nokta olması ile her nokta öğrencilere birbirinden farklı şartlar sunmaktadır.

Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler
Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler

Doğru bir şekilde araştırma yaparak şartları net öğrenip buna göre başvuru yapmak hem zaman anlamında hem de şansınızı arttırma konusunda tüm öğrenciler için çok daha avantajlı olacaktır.

Bu nedenle öğrencilerin en kısa süre içerisinde 2022 – 2023 yılı burs alabilecekleri noktaları en kısa süre içerisinde öğrenmeleri gerekmektedir.

Burs Veren Kurumlar

Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler
Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler

Kısa süre içerisinde burs almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabilecekleri birbirinden farklı yerler bulunmaktadır. Bu yerler:

 • Toplum Gönüllüleri vakfı, her sene aktif bir şekilde burs vermektedir. Burs verme koşulu içerisinde bu vakfın çalışmalarında yer almak bulunmaktadır.
 • Vehbi koç vakfı, öğrencilere karşılıksız olacak şekilde burs vermektedir. Şartı ise iyi bir ortalamaya sahip olmak ve öğrencilik süreci boyunca herhangi bir disiplin cezası almamış olmaktır.
 • DASEV, oldukça kapsamlı şartları bulunmakta ve hem şartları hem kriterleri uyan kişilere burs fırsatı sunmaktadır.

Öğrencilerin Burs Alabileceği Yerler

 • Yüzyıl eğitim ve kültür vakfı, hem öğrencilere hem de T.C olan birçok kişiye burs vermektedir.
 • Öğrencilere burs veren kurumlar içerisinde yer alan Sabancı vakfı her sene çok fazla öğrencinin yüzünü güldürmektedir. Genel olarak il birincisi olarak üniversiteye giriş yapan öğrencilere bu fırsatı sunmaktadır.
 • İstanbul sanayi odası vakfı, İstanbul ticaret odası bu iki kurum belirli bölgeler için burs vermektedir.

 • Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlik bölüme yerleşen kişilere karşılıksız burs vermektedir.

Aktif bir şekilde her sene burs veren kurum sayısında bir artış meydana gelmekte ve öğrencilerin yüzünü güldüren karşılıksız fırsatlar sayesinde okuma imkânını elde eden birçok öğrenci bu sürece dâhil olmak adına süreç içerisine girmektedir.

Bu sayede okula gitme şansına sahip olup eğitim süreçleri boyunca elde edilen başarılar sayesinde burs süreci devam etmektedir.

Öğrencilere Burs Veren Özel Kurumlar

Öğrenciler için yalnızca devlet bursu olmayıp özel burs seçenekleri de bulunmaktadır. Bunların içerisinde yer alan seçeneklerden bazıları şunlardır:

 • Galatasaray Üniversitesi
 • Darendeliler Eğitim Vakfı
 • Ensar Vakfı
 • Fevzi Akkaya Vakfı
 • Fevziye Mektepleri Vakfı
 • İzzet Baysal Vakfı
 • Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı
 • Rumeli Eğitim Vakfı
 • Şahinler Vakfı

Burs başvurusu alan yerler bu şekilde oldukça fazla olmakta ve kişilerin dilediği şekilde gerekli şartları sağladıkları takdirde kısa süre içerisinde başvuru yapabilme olanağına sahip olabilmelerine ortam hazırlamaktadır.

Kısa süre içerisinde sizlerde tüm bu fırsatlara sahip olabilir ve eğitim sürecinizin zorluklarını azaltabilirsiniz.

Genel Burs Başvuru Koşulları

Burs veren yerler için belirli şartlar hep aynı olmaktadır. Bunların içerisinde en önemli nokta öğrencinin başarısıdır.

Çünkü başarılı öğrencilerin okudukları süre boyunca zayıf olan ders sayısı üçü geçmeyeceği için dört yıl boyunca aktif bir şekilde burs elde etme şansı olmaktadır.

Yalnızca lisans için değil aynı zamanda devlet ve özel kurumlar tarafından hem yüksek lisans hem de doktora öğrencilerine burs olanağı verilmektedir. Bu noktada tüm bilgiler kişilere sunulmakta ve en iyi şekilde burs olanaklarına erişmelerine yardımcı olunmaktadır.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar sayıca fazla olup kişilerin tüm bu fırsatlara güvenli bir şekilde sahip olmaları ve tüm eğitim süreçlerinde bu olanaklardan faydalanabilmeleri sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Okuyabilecekleriniz

Kumpirci Dükkanı Açmak

İlgili yazılar: Marmara Bölgesinde Hangi Hayvancılık Yapılır? Evden Para Kazandıran 10 İş …